بازار کار آلمان

labour market آلمان از بازار کار بسیار خوبی در بین تمام کشورهای اروپائی و حتی غیر اروپائی برخودار می باشد. در حال حاضر و در این بحبه بیکاری در تمام دنیا،، آلمان جزو معدود کشورهای می باشد که در کنار کشور ژاپن،

همچنان بدنبال نیروی کار متخصص است و از سراسر دنیا نیروی کار جذب می کند. بر اساس آخرین مصوبات دولت آلمان، این کشور از سال 2020 نیور کار یمتخصص از کشور های غیر اروپائی جذب خواهد کرد. نرخ بیکاری در آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم می باشد، و حتی در بسیاری از موارد به ۱.۱ درصد نیز رسیده است. ناگفته نماند که تعداد افراد بیکار در شهرهای صنعتی در جنوب آلمان بسیار پایین تر از سایر مناطق آلمان می باشد. بسیار یبر این باورند که چون آلمان شرقی توسعه و پیشرفت چندانی نداشته است، بازر کار خوبی در شرق آلمان وجود ندارد. اما باید اذعان داشت که بر عکس این مطل، شرق آلمان به خاطر اینکه جمعیت مهاجر کمتری دارد و همچنین در حال توسعه و پیشرفت صنعتی می باشد، نیاز به نیروی کار بیشتری دارد. آمار و ارقام به دست آمده از سوی موسسه فدرال تحقیقات جمعیت آلمان نشان می دهد که کشور آلمان رتبه سوم جهانی را از جهت اعطای شغل مورد نظر به مهاجران غیر اروپایی به دست آورده است. اگر فردی کاملاً دارای صلاحیت هستید و مدرک دانشگاهی معتبری را در اختیار دارید، در دوره های کارآموزی شرکت کرده اید، تجارب کاری کافی را کسب کرده اید و اطلاعات جامعی در خصوص شغل مورد نظر کسب کرده اید، لذا باید بدانید که پیدا کردن شغل و کاریابی در آلمان دلخواه به راحتی برای شما امکان پذیر خواهد بود برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کار در آلمان می توانید به وب سایت ww.destatis.de مراجعه نمائید.

 

بازار کار در آلمان برای خارجی ها:

از نظر بسیاری از افراد خارجی، آلمانی ها شرایط کاری جالب و شگفت انگیزی دارند. کارفرمایان آلمانی بیشترین میزان حقوق، عالی ترین مزایا و امنیت شغلی را به کارگران اختصاص داده اند. در برخی از صنایع ساعات کاری تقلیل یافته است و به ۱۲ ساعت کار در هفته تبدیل شده است.

در کنار تمامی این موارد، افراد قادر به لذت بردن از تعطیلات طولانی مدت در آلمان و به طور کلی اروپا خواهند بود. چرا که کل تعطیلات در نظر گرفته شده سالیانه حدود ۱۵ روز در سال خواهد بود. عملکرد این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی قابل تقدیر است چرا که نرخ رکود اقتصادی در این کشور بسیار کم است. بر اساس آمارهای گرفته شده در سال 2013 نرخ بیکاری در این کشور حدود 6.8 درصد خواهد بود، این در حالیست که حد متوسط نرخ بیکاری در کشورهای اروپایی 13 درصد می باشد.

. بحث بیکاری اغلب در مناطق روستایی کشور آلمان مشاهده می شود. بسیاری از صنایع موجود در آلمان نظیر: معدن، ساخت و ساز و کشتی سازی با کمبود نیروی ماهر مواجه اند.

جهت اخذ مشاغل در کشور آلمان افراد ملزم به کسب حداقل مهارت زبان آلمانی خواهند بود. به خاطر داشته باشید که در صورت کسب مهارت های زبان آلمانی در حد عالی، قادر به اخذ مشاغل مورد نظر به آسانی خواهید بود.

جهت اقامت در هر کشور دانستن زبان آن کشور الزام می باشد چرا که برای قرار گرفتن در محیط، برقراری ارتباط با دیگر افراد، شناخت فرهنگ کشور مورد نظر و اخذ شغل مورد نظر در شرکت ها، دانستن زبان آن کشور ضروری می باشد. زبان آلمانی به عنوان یکی از بزرگ ترین زبان های تجارت جهان در نظر گرفته می شود.

افراد انگلیسی زبان جهت اخذ شغل مورد نظر ملزم به کسب مهارت های کافی به زبان آلمانی خواهند بود. دانستن دیگر زبان ها به جز زبان انگلیسی اغلب اوقات مزیت هایی را به دنبال دارد.


چاپ   ایمیل