پنجشنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۸

بازار کار آلمان

labour market

 

بازار کار آلمان:

آلمان از بازار کار بسیار خوبی در بین تمام کشورهای اروپائی و حتی غیر اروپائی برخودار می باشد. در حال حاضر و در این بحبه بیکاری در تمام دنیا،، آلمان جزو معدود کشورهای می باشد که در کنار کشور ژاپن،

درآمد دانشجویان خارجی در آلمان

Foreign Student Income

 

درآمد دانشجویان در آلمان

بر اساس قوانین مهاجرتی آلمان، دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به آلمان سفر می نمایند، در طی مدت تحصیل خود هفته ای ۱۰ الی ۲۰ ساعت اجازه کار پاره وقت دارند. طبق آمارهایی که مرکز پژوهش دانشگاهی آلمان منتشر نموده است، متوسط درآمد ماهانه دانشجویان خارجی در آلمان ۷۴۹ یورو است.

وضعیت کار حرفه ها و مشاغل مختلف در آلمان

Different jobs

 

وضعیت کار حرفه ها و مشاغل مختلف در آلمان:

پزشکان

کار در این حرفه بر اساس مقررات تنظیم شده است، یعنی سطح دانش در این رشته باید با معیار های آلمان مطابقت داشته و پزشکان آزمون ملی را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند. پزشکانی که از خارج از اتحادیۀ اروپا به آلمان آمده اند، نیز برای کار در این کشور باید اجازه کار داشته باشند. این اجازه نامه می تواند موقتی و تنها در همان ایالتی مورد قبول باشد که آنرا صادر کرده است. و یا اینکه یک اجازه نامۀ غیر محدود بدست آورند. 

اجازه کار در آلمان

LIFE

 

 اجازه کار در آلمان

کار کردن در آلمان، بستگی به نوع اقامت شما و قوانین ایالتی که در آن زندگی می کنید دارد. اگر شما دارای اقامت دائم در آلمان هستید و یا شهروندی المان را بدست آورده اید، نیازی به هیچ گونه مجوز برای کار کردن ندارید. و می توانید به هر کارفرمایی برای شروع به کار مراجعه نمائید. آنها نیز هیچ گونه مجوزی از ادارات مسئول این کار، از شما نمی خواهند.  اما اگر به عنوان دانشجو، پزشک،

کار دانشجویی در آلمان

Part Time Jobs

 

کارها یا شغلهای دانشجویی در آلمان

تمام افرادی که برای تحصیل به آلمان سفر می کنند، در کنار تحصیل اجازه کار پاوره وقت در المان را دارند. دانشجویان خارجی می توانند در آلمان بدون مجوز اشتغال Arbeitserlaubnis در جاهای مختلف، کار کنند.اما در نظر داشته باشید که برای دانشجویان غیر از کشورهای اتحادیه اروپا محدودیت های بسیاری وجود دارد.

بیمه بیکاری در آلمان

Unemployment Insurance

 

با توجه به قوانین پیچیده بیمه و کار در آلمان، اعلام مبلغ دقیق بیمه بیکاری یک فرد در آلمان کار سختی است. اما در کل اگر فردی که اقامت دائم آلمان را دارد، زمانی بیکار شود، در صورتی می تواند بیمه بیکاری دریافت نماید که در 7 سال گذشته اقامت خود در آلمان مجموعا" یک سال کار کرده باشد.

فرم ارتباط با ما

اطلاعات تماس با ما

موسسه سروش دانش پرشین

آدرس: تهران، میدان قدس، ابتدای خیابان باهنر، بعد از شهرداری منطقه 1 کوچه نوری، پلاک 9 واحد 2

تلفن: 02122754566 - 02122753181

ایمیل: sdp1390@gmail.com

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9.30 الی 18 پنجشنبه ها از ساعت 9.30 الی 14

ما اینجا هستیم