دانشگاه اشتوتگارت

University of Stuttgart

 

دانشگاه اشتوتگارت یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است و دانشجویان رشته هایی مانند مهندسی عمران، مهندسی برق، صنایع و مکانیک در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه اشتوتگارت به طور خاص برای زیر رشته هایی مانند مهندسی فرایند، مهندسی هوافضا و برخی زیر رشته های حسابداری از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. و دانشگاه اشتوتگارت همانند دانشگاه های بزرگی مثل کارلسروهه، فنی مونیخ، فنی آخن و فنی دارمشتات جزء محبوب ترین دانشگاه های آلمان برای دانشجویان مهندسی است.
اشتوتگارت شهری که دایملر در آن ماشین را ابداع کرد و بیشتر از هر منطقه دیگری در آلمان در آن ایده های نو ثبت شده است.

کیفیت زندگی و رفاه در اشتوتگارت بسیار بالاست و هزینه های زندگی به واسطه حمل و نقل سراسری بسیار پایین است.

دانشگاه اشتوتگارت دانشگاهی غیر رایگان اما ارزان

از پاییز ۲۰۱۷دانشجویان باید شهریه بپردازند. این شهریه برای مقطع لیسانس ۱۵۰۰ یورو در ترم و برای فوق لیسانس ۶۵۰ یورو در ترم خواهد بود.


هزینه زندگی در اشتوتگارت

به طور متوسط چیزی حدود ۷۵۰ یورو برای هر ماه نیاز خواهید داشت که بخش بزرگی از آن برای اجاره خانه خواهد بود. ۹۰ یورو ببرای بیمه باید در نظر بگیرید و چیزی حدود ۲۰۰یورو در ماه برای حمل و نقل عمومی. به این هزینه ها مخارجی مانند غذا را هم اضافه کنید.


چگونه پذیرش بگیریم؟

موسسه سروش دانش پرشین اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار خواهد داد اما به صورت آنلاین باید برای پذیرش یا اپلای اقدام کنید

مدارک لازم برای پذیرش
ریز نمرات رسمی و تایید شده کارشناسی

دانشنامه رسمی کارشناسی یا همان گواهی پایان تحصیلات که از بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه میتوانید دریافت کنید

البته باید توجه کنید که مدارک باید ترجمه شده باشد

زبان مورد نیاز

برای تحصیل در  آلمان و دانشگاه و یا به صورت کلی در آلمان شما به مدرک زبان آلمانی نیاز دارید که برای گرفتن مدرک زبان باید اقدام کنید.


زمان پذیرش

مانند دیگر دانشگاه ها 2 بار در سال برای پذیرش می توانید اقدام کنید
رشته‌های فنی در دانشگاه اشتوتگارت طرفداران بسیاری دارد. تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه در شهر اشتوتگارت، پایتخت ایالت بادن‌وورتنبرگ قرار گرفته. تحصیل به زبان انگلیسی در ۲۱ رشته علاوه بر رشته‌های دیگری که در دانشگاه اشتوتگارت به زبان آلمانی ارائه می‌شود، امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه، در مجموع ۲۱رشته تحصیلی فراهم شده است. در میان این رشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی و مدیریت منابع آب، علوم سیاسی، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی و مهندسی کامپیوتر. دانشجویان ایرانی در دانشگاه اشتوتگارت دانشگاه اشتوتگارت بیش از ۱۴۰ مرکز علمی را در خود جای داده است که در کنار دانشکده‌های دانشگاه، در مجموع پذیرای بیش از ۱۹ هزار دانشجو هستند.


چاپ   ایمیل