دانشگاه Künste Berlin

Knste Berlin

 

دانشگاه Universität der Künste Berlin یکی از بزرگترین مراکز هنر در اروپاست. و رشته های بسیار متنوعی در دانشگاه Künste Berlin تدریس می شود. بیش از 4000 دانشجو در دانشگاه Künste Berlin در دانشکده های معماری، رسانه، طراحی، موسیقی و هنرهای نمایشی مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه Künste Berlin یکی از 3 دانشگاهی است که در آلمان دانشجویان رشته هنر را جذب می کنند.
دانشگاه Künste Berlin سابقه بسیار طولانی در زمینه جذب دانشجویان رشته هنر دارد و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی در سطح دانشگاه های جهان برخوردار است. دانشگاه Künste Berlin به بیش از 4000 دانشجو که بیشتر آن ها از سراسر جهان جذب شده اند با بیش از 40 برنامه متنوع تحصیل می کنند.

دانشگاه هنر برلین (Universität der Künste Berlin) در سال ۱۶۹۶ در شهر برلین تاسیس شد. دانشگاه هنر برلین یکی از بزرگترین دانشگاه های هنر در جهان است. این دانشگاه در رشته های هنرهای زیبا، معماری، رسانه ها و طراحی، موسیقی، و هنرهای نمایشی، و همچنین شامل طیف کاملی از هنر و مطالعات علمی مرتبط با آن در بیش از ۷۰ دوره جذب دانشجو دارد.

دانشگاه هنر برلین بیش از ۳۵۰۰ دانشجو را به خود جذب کرده است.

دانشگاه هنر برلین (Universität der Künste Berlin) در برلین در سال ۱۶۹۶ تاسیس شد.

دانشکده های دانشگاه هنربرلین آلمان
دانشکده هنرهای تجسمی (هنرهای زیبا)
دانشکده طراحی (معماری، رسانه و طراحی)
دانشکده موسیقی
دانشکده هنرهای نمایشی
رنکینگ دانشگاه هنربرلین آلمان
رتبه ی ۱۰۰-۵۱ جهان در سیستم رتبه بندی در بین دانشگاه های هنر جهان QS 2017
رتبه ۶۹ در بین دانشگاه های آلمان
شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنربرلین آلمان
مدارک دوره متوسطه
مدرک Abitur آلمان
*دانشجویان رشته هایی مانند معماری و مهندسی صدا با ارائه مدرک Abitur پذیرش می شوند.برای دوره های طراحی وارتباط تصویری مدرک Abitur ارائه گردد .اما بدون ارائه مدرک نیز دانشجویان در صورت داشتن شرایط و استعداد های خاص پذیرفته می شوند. برای بسیاری از دوره های مطالعه صرفا هنری، ( مانند هنرهای زیبا، آموزش ابزاری هنری) داشتن دیپلم هنری کافی می باشد.

شرایط زبان آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنربرلین آلمان
تقریبا تمامی دوره های این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود. در نتیجه دانشجویان بین المللی که مدرک گواهی تحصیلی مورد تایید آلمان را ندارند باید یکی از مدارک زبان مورد نظر این دانشگاه را ارائه نمایند. شرایط پذیرش مدارک زبان برای هر رشته متفاوت است.

*هیچ دوره آموزش زبان آلمانی در دانشگاه هنر برلین وجود ندارد. و همچنین مقطع کارشناسی ارشد رشته های رقص، مطالعات صدا، هنر صوتی وموسیقی به زبان انگلیسی تدریس می شود که باید دانشجویان نیازمندی های زبان انگلیسی را ارائه نمایند.

ددلاین اپلای در دانشگاه هنر برلین آلمان
در دانشگاه هنر برلین زمان مشخصی برای اخرین مهلت اپلای وجود ندارد. بسیاری از رشته های این دانشگاه از ترم زمستان آغاز خواهند شد و ما بقی رشته ها از ترم تابستان آغاز می شوند. با توجه به هر رشته مهلت اپلای متفاوت است.

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه هنربرلین آلمان
دانشگاه هنر برلین هیچ هزینه ای در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (به استثنای برخی از رشته های کارشناسی ارشد آموزش پیشرفته) دریافت نمی کند. فقط یک هزینه مشارکت ۳۰۰ یورویی در شروع هر ترم برای خدمات دانشجویی، حمل و نقل و… باید پرداخت شود. هزینه های زندگی در این دانشگاه در یک ماه بین ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو برآورد می شود.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه هنر برلین آلمان

بورس شخصی Betreuungszusage : معمولا این کمک هزینه تحصیلی به مدت دو ترم (یک سال تحصیلی) به دانشجویان ارائه می گردد.در اغلب موارد این بورس تحصیلی یک بار درسال پذیرش می کند و برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور آلمان را دارند باید حد اقل یک سال قبل درخواست دهند. دانشجویان باید دستاورد های هنری ویا حامی مالی در رشته های هنری داشته باشند.
· بورس تحصیلی DAAD: بورس تحصیلی DAAD شامل تمام برنامه های ارائه شده توسط DAAD و همچنین دیگر سازمان های حمایت از دانشجویان خارجی، دانشگاهیان و پژوهشگران که به دنبال منابع مالی برای تکمیل تحصیل خود و یا تحقیقاتی در آلمان هستند ، می شود.

بورسیه تحصیلی فولبرایت: کمیسیون فولبرایت سالانه سفر و بورس های محدود برای مطالعات خارج از کشور به دانشجویان به مدت حداقل یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه ایالت متحده امریکا ارائه می دهد.این بورسیه تحصیلی شامل هزینه های تحصیلی شهریه کالج آمریکا است و به دانشجویانی که عملکرد عالی دارند تعلق می گیرد. کمک هزینه سفر برای یک یا دو ترم نیز پرداخت خواهد شد.
کمک های مالی دولت آلمان
وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه هنربرلین آلمان
Studierendenwerk ( نرخ اجاره ماهیانه : ۲۲۰تا۴۱۲ یورودرماه )
در شهر برلین برای ۹۵۰۰ دانشجو خوابگاه تدارک دیده شده است. این خوابگاه ها با امکانات مختلف و در مکان های مختلفی هستند. تمامی اتاق ها مبله، و اتاق های دانشجویی و آپارتمان های تک نفره و چند نفره نیز موجود است. حمام و آشپزخانه برای هر آپارتمان مشترک است.

خوابگاه های دانشجویی Wohnungen ( نرخ اجاره ماهیانه : ۱۲۰تا۱۲۰۰ یورودرماه )
این خوابگاه های دانشجویی با امکنان مختلف به صورت اتاق، آپارتمان های زوج،خانواده و با امکانات مختلف در دسترس دانشجویان است.

خوابگاه های دانشجویی WG ( نرخ اجاره ماهیانه : ۲۲۰تا۶۰۰ یورودرماه )
این خوابگاه ها مکان مناسبی برای دانشجویان بین المللی فراهم میکند. بعضی از آپارتمان ها فقط مخصوص دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.


رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی:
1- بازیگری
2- معماری
3- هنر و رسانه
4- موسیقی کلیسا
5- طراحی صحنه و لباس
6- رقص
7- طراحی مد
8- نقاشی و مجسمه سازی
9- آموزش موسیقی
10- ساز
11- پیانو
12- اپرا


چاپ   ایمیل