دانشگاه آزاد Freie Universität Berlin

Freie Universitt Berlin

 

دانشگاه Freie Universität Berlin یکی از بزگترین و برترین دانشگاه های آلمان در شهر برلین واقع شده است. این دانشگاه در حدود 36000 دانشجو دارد که در رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی ، پزشکی و علوم پایه مشغول به تحصیل هستند. در سال 1948 بود که این دانشگاه تاسیس شد. این دانشگاه به دلیل مدرن بودن و بین المللی بودن از دانشگاه های دیگر متفاوت تر است. دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin، رتبه 123 را در بین دانشگاه های دنیا به خود اختصتص داده است.
آنچه تحصیل در دانشگاه آزاد برلین را جذاب می کند، عدم اجبار به پرداخت شهریه است. البته بابت هزینه خدمات دانشجویی شهریه بسیار ناچیزی را از دانشجویان دریافت می کنند.
یکی از دلایلی که دانشگاه های شهر برلین در کشور آلمان را دانشجویان انتخاب می کنند، این است که در بیشتر این دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی با همان کیفیت زبان آلمانی ارائه می شوند. این یکی از مزیت های شهر و دانشگاه های برلین برای دانشجویان است.
دانشگاه آزاد برلین در نظر دارد که یک سوم دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در آلمان انتخاب کند. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی و هنر جزء بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و در کشورهای روسیه، آمریکا، چین، هند، بلژیک دفتر رسمی دارد.
کتابخانه دانشگاه آزاد برلین
کتابخانه دانشگاه آزاد برلینکتابخانه واژه‌شناسی دانشگاه آزاد برلین توسط نورمن فاستر طراحی شده‌است. فضای مورد نیاز برای کتابخانه با حذف چندین ساختمان قدیمی و اتصال شش حیاط مرکزی به یکدیگر ایجاد شده است. فرم بنا که کروی شکل و شبیه به مغز انسان می‌باشد از دو سو به ساختمان‌های موجود متصل بوده و در حقیقت حاصل از پوسته‌ای است دولایه از جنس شیشه و فولاد که بر روی ساختمان پنج طبقه بتنی کشیده شده است. این پوسته با ساختاری مشبک به واسطه ارتفاع بلندش از خارج از دانشگاه می‌درخشد.
دانشکده های دانشگاه آزاد برلین (Freie Universität Berlin):

1- دانشکده پزشکی
2- دانشکده دامپزشکی
3- دانشکده حقوق
4- دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
5- دانشکده ریاضی و علوم ریاضی
6- دانشکده بیولوژی، شیمی و داروسازی
7- دانشکده تاریخ و فرهنگ
8- دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
9- دانشکده دامداری
10 دانشکده علوم زمین شناسی
موسسه سروش دانش پرشین راهی قابل اعتماد برای ورود و تحصیل در دانشگاه های آلمان می باشد. جهت به دست آوردن اطلاعات تکمیلی با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.


چاپ   ایمیل