پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱

تبدیل معدل یا نمره به سیستم آلمانی

Conversion of University Graduate or University Grades

 

چگونه نمره و یا معدل خود را به معادل آن در سیستم آموزشی آلمان تبدیل کنیم؟

بسیاری از دانشجویان ایرانی وقتی میخواهند برای گرفتن پذیرش از یک دانشگاه در آلمان اقدام کنند، میخواهند قبل از پست کردن مدارک خود، شانس اخذ پذیرش خودشان را تخمین بزنند. لازمه این کار مقایسه معدل کسب شده با حداقل معدل مورد نظر دانشگاه است. این در حالیست که سیستم نمره دهی دانشگاه های آلمان با دانشگاه های ایران تفاوت دارد.

در سیستم نمره دهی آلمان، نمرات در بازه ۱ تا ۶ قرار میگیرند. در این بازه ۱ بهترین نمره و یا معدل و ۶ بدترین نمره است. یعنی هرچه نمره یا معدل متقاضی به یک نزدیکتر باشد، بدان معنی است که متقاضی سوابق تحصیلی بهتری دارد. در این سیستم، ۴ کمترین نمره ی مورد نیاز برای پاس کردن یک درس است. نمرات بین ۴ و ۶ هم نمرات مردودی هستند. اکثر دانشگاه های آلمان نمره ۲٫۵ و یا بهتر از آن را شرط ورود هر متقاضی به آن دانشگاه اعلام میکنند.

فرمول زیر نحوه ی تبدیل نمرات و یا معدل را به معادل آن در دانشگاه های آلمان بیان میکند. از این فرمول نه تنها دانشجویانی که از دانشگاه های ایران فارغ التحصیل شده اند، بلکه فارغ التحصیلان هر کشور دیگری به جز ایران نیز میتوانند از آن استفاده کنند: تحصیل در المان

A = 7 - ( B x 0.3 )

نمره معادل در سیستم آلمانی: A

معدل کل شما در سیستم ایران:B

مثال: دانشجویی در دانشگاهی در ایران در رشته ی مهندسی مکانیک در مقطع لیسانس با معدل ۱۵ فارغ التحصیل شده است.

A = 7 - ( 15 x 0.3) = 2.5

دندانپزشکی و تخصص دندانپزشکی در آلمان

Dentistry in Germany

 

 دندانپزشکی در المان

دندانپزشکی آلمان یکی از رشته های پر طرفدار در بین دانش آموزان و دانشجویان ایرانی می باشد. همچنین تخصص های دندانپزشکی در آلمان نیز طرفداران بسیار زیادی دارد.

جاذبه ها و دلایل زیادی برای گرایش به دندانپزشکی در آلمان وجود دارد. از قبیل: اعتبار دانشگاههای آلمان، رایگان بودن تحصیل، امکان دریافت حقوق از بیمارستانها و دانشگاهها در دوران گذراندن تخصص در آلمان، امکان کار در ضمن تحصیل در آلمان، کوتاه بودن دوران تحصیل دندانپزشکی در آلمان (دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های آلمان، ۱۰ نیم سال تحصیلی در نظر گرفته شده است). رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های آلمان همانند رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و تحصیل داروسازی در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ارائه می‌شود. علاقه‌مندان به دریافت مدرک دکترا، همانند سایر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی، پس از دریافت مدرک کارشناسی ارشد، با انتخاب موضوع و پذیرش آن توسط استاد راهنما، به تحصیل در مقطع دکترا مشغول می‌شوند. اما برای اجازه کار مدرک کارشناسی ارشد کفایت می‌کند.

مراحل تحصیل در رشته دندانپزشکی

طول دوران تحصیل در رشته دندانپزشکی ۱۰ نیم سال تحصیلی در نظر گرفته شده است. تحصیل در این رشته را می‌توان به دو بخش تقسیم کرد:
بخش اول که پنج ترم اول را شامل می‌شود و به دوره پیش از ورود به مراکز درمانی اطلاق می‌شود. در این مرحله دانشجویان با مبانی علوم پایه، همچون فیزیک، شیمی و زیست‌شناسی و جانورشناسی آشنا می‌شوند و در دو نوبت امتحان نیز شرکت می‌کنند. مرحله اول امتحانات پس از ترم دوم تحصیلی و شامل مبانی علوم پایه می‌شود. و مرحله دوم امتحانات، پس از نیم سال پنجم تحصیلی و در ارتباط با واحدهای تخصصی دندان‌پزشکی است. دانشجویان پس از پشت سر گذاشتن این دو مرحله از امتحانات وارد دوره دوم تحصیل خواهند شد.
دوره دوم ، به دوره حضور در کلینیک و مراکز درمانی اطلاق می‌شود. در این دوره، دانشجویان در مراکز درمانی به گذراندن دوره‌های کارآموزی و آشنایی بیشتر با مبانی تخصصی رشته دندان‌ پزشکی مشغول می‌شوند. پس از گذراندن این دوره نیز، مرحله پایانی امتحانات که در دوره‌ای شش ماهه برگزار می‌شود، آغاز خواهد شد.
تحصیل در برخی از دانشگاه‌هایی که رشته دندانپزشکی را در آلمان ارائه می‌کنند، بدون شهریه و رایگان است. این دانشگاه‌ها عبارتند از: دانشگاه درسدن، دانشگاه مارتین لوتر، دانشگاه ینا، دانشگاه گرایفس‌والد و دانشگاه کیل.
از جمله سایر دانشگاه‌هایی که تحصیل در رشته دندانپزشکی در آن‌ها امکان‌پذیر است، می‌توان به این‌ها اشاره کرد: دانشگاه هامبورگ، دانشگاه گیسن، دانشگاه گوتینگن، دانشگاه دوسلدورف، دانشگاه مونستر، دانشگاه آخن، دانشگاه بن، دانشگاه ماینس، دانشگاه فرانکفورت، دانشگاه زاربروگن، دانشگاه فرایبورگ، دانشگاه مونیخ، دانشگاه ارلانگن، دانشگاه اولم و دانشگاه وورسبورگ.

برای وارد شدن به سیستم تخصص دندانپزشکی آلمان، باید مراحل زیر طی شوند:

مرحله‏ ی اول معادل سازی مدرک دندانپزشکی که از دانشگاههای ایران و دیگر کشورها گرفته اید و همچنین قبولی در آزمون Aprobation می باشد. برای معادل سازی مدرک می بایست در دوره هایی که به همین منظور در کالج ها و آکادمی های تخصصی برگزار می گردد شرکت نمایید. آکادمی ها معمولا مجوز معادل سازی مدارک دندان پزشکی را دارند و می توانند در پایان دوره ای که برگزار می نمایند با اخذ آزمون های مربوطه و به شرط قبولی متقاضی در آنها، مدرک معادل دندانپزشکی آلمان را برای دندانپزشک صادر نمایند. اما آزمون های Aprobation توسط دستگاههای دولتی برگزار می شود، که باید در آنها ثبت نام نمود و قبولی گرفت. آزمون Aprobation شامل دو قسمت تئوری و عملی است. که در این آزمون ها روش ویزیت کردن یک بیمار مطابق با سیستم درمانی آلمان، تشخیص بیماری، روش درمان و طول مدت درمان، نسخه نویسی، برقرای ارتباط با بیمار و در نهایت سطح علم دندانپزشکی مورد ارزیابی قرار می گیرد. هر دو قسمت تئوری و عملی این آزمون بصورت شفاهی برگزار می گردد.
در مرحله دوم و بعد از معادل سازی مدرک و قبولی در Aprobation ، دندانپزشک می بایست از یک بیمارستان یا کلینیک پذیرش برای دوره تخصص را دریافت نماید. یعنی یک دندانپزشک متخصص و پروفسوری که بر اساس قوانین آلمان، اجازه ‏ی گرفتن دستیار یا رزیدنت را دارد، باید حاضر شود شما را به عنوان دستیار یا رزیدنت خود، در کلینیک، بیمارستان و یا مطب خود بپذیرد. به این ترتیب، اولین مرحله، گرفتن پذیرش از پروفسور یا استاد مربوطه در یک کلینیک یا بیمارستان است.
مرحله سوم، گرفتن اجازه‏ ی کار طبابت یا اجازه‏ ی کار دندانپزشکی “Arbeitserlaubnis” در بیمارستان و کلینیک خاصی در آلمان می باشد. یعنی زمانی که مدرک دندانپزشک معادل سازی می شود، ایشان حق کار پزشکی و یا طبابت در آلمان را دارند. ولی باید به اداره‏ ی مربوطه در آن ایالت خاصی که می خواهند کار طبابت اجام دهند مراجعه نموده و درخواست کار خود را رائه دهند. این درخواست می تواند از طریق قرارداد یا نامه ای که یک کلینیک و یا بیمارستان به دندانپزشک می دهد انجام شود ، و یا اینکه خود اقدام به تاسیس مطب نموده و مجوز کار برای مطب خود اخذ نماید.


بر اساس قوانین در ایالت های مختلف آلمان، همه دانشجویانی که دوره تخصص را به پایان می رسانند باید در آزمون ارزش یابی مدارک دندانپزشکی پزشکان خارجی، شرکت نمایند. ولی هنوز این دستورالعمل صددرصد نشده است و تنها در بعضی از ایالت ها، چندماه قبل از هنگام تحویل نامه اجازه کار به دندانپزشک، نامه ای تحت عنوان احتمال نیاز به قبولی در آزمون را به نامه اجازه کار الصاق می نمایید. ولی خوشبختانه این موضوع تا کنون در هیچ یک از ایالت ها جدی نشده است و هنوز کسی از رزیدنت های تازه پذیرش گرفته بخاطر عدم شرکت در آزمون دچار مشکل نشده است.


برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص چگونگی ورود به دوره های دندانپزشکی و تخصص دندانپزشکی با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید

در کدام دانشگاه آلمان تحصیل کنم؟

which University of germany To study

 

بر‌ترین دانشگاه‌های آلمان در جذب دانشجویان خارجی
برای دومین بار بر‌ترین دانشگاه‌های آلمان در زمینه‌ی جذب دانشجویان خارجی انتخاب شدند. دانشگاه‌های وایمار و کتبوس با آن‌که تنها دو دهه از شروع فعالیت‌شان می‌گذرد توانسته‌اند تعداد زیادی از دانشجویان خارجی را جذب خود کنند.

دانشگاه معماری و عمران در شهر وایمار (Bauhaus Universität Weimar) و دانشگاه صنعتی کتبوس (BTU Cottbus) به عنوان دو دانشگاه بر‌تر آلمان در جذب دانشجویان خارجی از سوی موسسه‌ی تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) معرفی شدند.
دانشگاه صنعتی کتبوس در سال ۱۹۹۱ میلادی تاسیس شد. در طول بیست و پنج سال گذشته این دانشگاه موفق شده است بیشترین تعداد از دانشجویان خارجی را در مقایسه با جمعیت هفت هزار نفری خود جذب کند، به طوری که از هر ده دانشجوی دانشگاه کتبوس، یک دانشجو غیرآلمانی است.
علاوه بر این ارائه‌ی رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی نیز بر جذابیت‌های دانشگاه صنعتی کتبوس افزوده است. رشته‌هایی همچون مهندسی برق و قدرت و همچنین رشته‌ی مدیریت منابع از جمله رشته‌هایی هستند که در دانشگاه کتبوس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند.
دانشجویان خارجی دانشگاه صنعتی کتبوس در صورت نیاز می‌توانند در کلاس‌های آموزش زبان آلمانی که به مدت دو ترم از سوی دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کنند.
در کنار دانشگاه صنعتی کتبوس، دانشگاه وایمار نیز به عنوان دانشگاه بر‌تر در جذب دانشجویان خارجی انتخاب شده است. در این دانشگاه نیز بیش از ۱۵ درصد از دانشجویان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.
شهر دانشگاه وایمار نیز از جمله دانشگاه‌های رایگان آلمان محسوب می‌شود. دانشجویان برای هر نیم سال تحصیلی (شش ماه) تنها مبلغی در حدود ۲۰۰ یورو، بابت هزینه خدمات دانشجویی پرداخت می‌کنند.
از جمله موارد استفاده از خدمات دانشجویی که با پرداخت این هزینه امکان‌پذیر می‌شود، استفاده رایگان از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر محل سکونت و در مواردی در شهرهای مجاور می‌باشد.
دانشگاه کتبوس از نخستین دانشگاه‌های آلمان محسوب می‌شود که ارائه‌ی رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی را مرسوم کرده است.

روش اخذ پذیرش از دانشگاههای آلمان

Admission from German universities

 

نحوه کلی گرفتن پذیرش از کالج های آلمان

برای اخذ پذیرش از کالج های آلمان (Studientkollegs) در اکثر مواقع باید از طریق دانشگاههای آلمان که ساپورت کننده و پشتیبان کالج های مرتبط هستند اقدام نمایید. یعنی درواقع برای گرفتن پذیرش از کالج باید ابتدا از دانشگاه پذیرش بگیرید به این صورت که برای رشته ای که میخواهید در آینده به عنوان لیسانس بخونید

به یکی از دانشگاهای مرتبط با کالج درخواست میدید و دانشگاه مدارک شما رو بررسی میکنه و دعوتنامه رشته مربوطه رو براتون ارسال میکنه که در امتحان ورودی شرکت کنید.

(دقت کنید دانشگاه با توجه به رشته ای که به عنوان لیسانس انتخاب کردید براتون رشته متناسب رو انتخاب میکنه)

مراحل کار پذیرش:

مرحله اول : کدام دانشگاه برای شما مناسب است ؟

برخی از متقاضیان تحصیل در آلمان به سبب اینکه خانواده ای یا آشنایی در شهری خاص در آلمان دارند، ترجیح می دهند که برای دانشگاههای آن شهر و یا اطراف آن اقدام نموده و در آن شهر تحصیل کنند. بعضی ها هم دانشگاهی خاص رو مد نظر دارند که می تواند به خاطر رنکینگ یا امکانات خاص و یا رشته ای که می خواهند تحصیل کنند در آن دانشگاه باشد. لذا در مرحله اول باید دانشگاه خود را انتخاب نمایید.

مرحله دوم :

مرحله دوم جمع آوری اطلاعات در خصوص آن کالج می باشد. برای پیدا کردن اطلاعات مورد نیاز برای گرفتن پذیرش از کالج مورد نظر، می توانید به سایت دانشگاههای آلمان مراجعه نمایید. همه ی دانشگاه ها سایت اینترنتی دارند و اطلاعات مورد نیاز را در آن سایت می تونید پیدا کنید و یا لینک سایت کالج را از سایت پیدا کنید و اطلاعات مورد نیاز را بدست بیارید. اما تمام دانشگاههای آلمان کالج دانشگاهی ندارند و معمولا در هر استان ۲ تا ۳ کالج وجود دارد.

اما چه اطلاعاتی مهم هستند ؟

مدرک زبان مورد نیاز
اکثر کسانی که می خواهند برای کالج و لیسانس به آلمان بروند مدرک B1 را می گیرند. اما این مدرک برای برخی کالج ها مثل کالج مونیخ و برلین کافی نیست و آنها حداقل B2 را از شما می خواهند. پس باید ابتدا مطمئن شوید دانشگاهی که انتخاب کرده اید برای پذیرش کالج از شما چه مدرک زبانی می خواهد.

تاریخ امتحان ورودی
موضوع مهم دیگری که باید در سایت دانشگاه و یا سایت کالج دنبال آن بگردید تاریخ امتحان ورودی است. پروسه ی گرفتن ویزا در ایران برای همه یکسان نیست و گاهی وقت ها سفارت برای ۲ نفر با شرایط یکسان به فاصله چندماه از هم ویزا صادر می کند. درنتیجه باید زمانی برای پذیرش اقدام کنید که حداقل ۵-۴ ماه از امتحان ورودی فاصله داشته باشید که با خیال راحت همه ی کارهایتان را انجام بدهید.

DEADLINE یا آخرین مهلت برای اقدام به گرفتن پذیرش
به نکته دیگری که باید توجه کنید تاریخ شروع گرفتن پذیرش برای بعضی دانشگاه های خارجی زودتر شروع و تمام می شود. بهتر است کارهایتان را برای دقیقه ۹۰ نگذارید و در همان ابتدای تاریخ شروع پذیرش، مدارکتان را آماده کنید. ممکن است مثلا برای ترم تابستان از ابتدای اکتبر تا ۱۵ ژانویه دانشگاه برای اپلای به شما فرصت بدهد ولی امتحان کالج آخر فوریه باشد. شما باید همان ابتدای اکتبر برای پذیرشتان اقدام کنید تا به موقع به امتحان برسید و استرس کارهای سفارت را نگیرید.

توجه داشته باشید که رشته ی مورد نظر شما در دانشگاهی که انتخاب کرده اید در کدام ترم از سال ارائه می شود؟ برخی رشته ها فقط در ترم زمستان ارائه می شوند.
آیا دانشگاهی که می خواهید برای آن اقدام کنید به uni-assist متصل است یا مستقل کار می کند؟


مرحله سوم :

اگر دانشگاه مورد نظرتان مستقل از اسیست کار میکنه باید وارد سایت دانشگاه شوید و فرم آنلاین رو پیدا کنید و برای رشته ای که میخواهید اقدام کنید. (البته نحوه اقدام برای همه دانشگاها دقیقا به این شکل نیست و نحوه دقیق انجام کار را در سایت دانشگاه می توانید پیدا کنید ). اگر دانشگاه موردنظر شما به uni-assist متصل باشد ، باید ابتدا به سایت uni-assist مراجعه کنید و وارد قسمت مربوطه شوید. سپس با ساخت پروفایل مختص خودتان کار پذیرش را انجام دهید.

موسسه سروش دانش پرشین، همواره در تمام مراحل فوق همراه شما خواهد بود.

پذیرش در مقطع لیسانس بدون کنکور

Non exam entry

 

اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی (لیسانس) از کشور آلمان، بدون نیاز به گواهی سازمان سنجش مبنی بر قبولی در کنکور سراسری و همچنین کنکور سراسری
هر یک از متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باشند، بر طبق قوانین کشور آلمان، نمی توانند مستقیم وارد دانشگاه شوند بلکه گواهی قبولی در کنکور سراسری را باید داشته باشند تا برای کالج اقدام کنند. برای ثبت نام در کالج های آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی الزامی است.

البته قابل ذکر است که امکان تحصیل در دوره کالج به زبان انگلیسی فقط در کالج های خصوصی وجود دارد که هزینه هر ترم از ۳۵۰۰ یورو به بالا می باشد.
موسسه سروش دانش پرشین برای عزیزانی که قصد تحصیل در کشور آلمان ( در دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت) را دارند، در مقطع کارشناسی (لیسانس) بدون شرکت در کنکور و داشتن گواهی سازمان سنجش، اقدام به پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی می نماید.

سطح زبان لازم برای پذیرش از دانشگاه‌های آلمان

Required language level for admission

 

سطح زبان لازم آلمانی برای پذیرش و ویزا

برای دریافت پذیرش از اکثر دانشگاه‌ های آلمان ارائه‌ی مدرکی دال بر تسلط داوطلب به زبان آلمانی در سطح B1 براساس چارچوب مشترک در اروپا الزامی است. البته این مدرک برای اخذ پذیرش لازم است اما برای ورود به دانشگاه‌ های آلمان کافی نیست و باید بقیه دوره زبان را تا سطح DSH و یا Test-DaFدر آلمان گذرانده شود. برخی از دانشگاه ها و کالج های آلمان حتی برای صدور پذیرش تحصیلی نیز از متقاضیان سطح زبان B2 را می خواهند. اما تعداد این دانشگاه ها کم است. از سوی دیگر برخی از دانشگاه ها چون خود دارای کالج های زبان کامل هستند، برای صدور پذیرش تحصیلی حتی نیازی به هیچ مدرک زبانی ندارند و پذیرش تحصیلی را بثورت کاملا مشروط به گذراندن زبان در آلمان، صادر می کنند. آزمون Test-DaF در مراکز آموزش زبان آلمانی در آلمان و همچنین در مراکز انستیتو گوته در سراسر جهان برگزار می‌شود. در ایران نیز این آزمون به همراه دوره‌های آمادگی آن در موسسه‌ی آموزش زبان آلمانی وابسته به سفارت آلمان در تهران برگزار می‌شود.
تفاوت میان آزمون Test-DaF و DSH
بر خلاف آزمون Test-DaF، امتحان DSH از طریق دانشگاه‌ های این کشور و تنها در آلمان برگزار می‌شود. بنابراین برای تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان، دو راه وجود دارد: شرکت در آزمون Test-DaF در موسسه‌ی گوته و یا OKF اتریش، و راه دوم شرکت در آزمون DSH در یکی از دانشگاه‌ های آلمان هنگامی که در آلمان حضور دارید.
سئوال: آیا می‌توان بدون شرکت در کلاس‌های یادگیری زبان آلمانی از دانشگاه‌ های آلمان پذیرش گرفت و پس از گذراندن دوره‌های لازم، در امتحانات یادشده در کشور آلمان شرکت کرد؟ پاسخ به این پرسش منفی است، زیرا اگر چه برخی می توان از برخی دانشگاه های آلمان بدون مدرک زبان پذیرش دریافت نمود، اما برای دریافت ویزا از سفارت آلمان شما حتما باید مدرک زبان در سطح B1 را داشته باشید.
سطح B1 بر پایه‌ی تعیین‌سطح یادگیری زبان بر اساس چارچوب مشترک در اروپا، سطحی است که فرد می تواند بصورت عمومی در چهار مهارت زبان تسلط نسبی داشته باشد. البته قاعده داشتن مدرک زبان آلمانی B1 شامل افرادی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌ های آلمان را دارند نیز نمی‌شود.
سطوح رایج برای یادگیری زبان
بر اساس چارچوب مشترک سطح زبان در اروپا تسلط به زبان را می‌توان به سه‌دسته تقسیم کرد: دوره‌‌های مقدماتی (A)، متوسطه (B) و پیشرفته (C). بنابر این تقسیم‌بندی، سطح لازم تسلط به زبان آلمانی برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های آلمان، مطابق با میانه‌ی دوره‌ی متوسطه (B1) است.
بر خلاف آزمون Test-DaF، امتحان DSH از طریق دانشگاه‌ های این کشور و تنها در آلمان برگزار می‌شود.
البته برخی از موسسات آموزش زبان آلمانی خود اقدام به تقسیم‌بندی‌های ویژه‌ی سطوح یادگیری زبان کرده‌اند. از جمله در موسسه‌ی آموزش زبان آلمانی وابسته به سفارت آلمان در تهران، سطح متوسطه به شش دوره تقسیم می‌شود. دوره‌ی B1 نیز به دو بخش B1.1 و B1.2 تقسیم شده است.
نکته‌ی قابل توجه برای متقاضیان ایرانی تحصیل در دانشگاه‌ های آلمان این است که در امتحان B1 در پایان دوره‌ی بخش دوم (B1.2) شرکت کنند و با ارائه مدرک آن که پیش‌تر با نام ZD (Zertifikat Deutsch) نیز شناخته می‌شد، شانس خود را برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های آلمان امتحان کنند.
مشخصات عمومی سطح B1
تا پایان سطح یاد‌شده زبان‌آموز باید به شرایط ذیل دست‌یافته باشد:
فهم اطلاعات موجود در گفت‌وگوهای رایج روزانه ‌و فهم محتویات کلی برنامه‌های رادیویی.
توانایی استخراج اطلاعات موجود در مطالب یک روزنامه و فهم آمار و ارقام مندرج در یک متن. توانایی نگارش نامه و ایمیل در سطح مقدماتی.
توانایی ابراز نظرات شخصی در یک گفت‌وگوی کوتاه و توانایی گزارش‌دادن و روایت یک رویداد در ارتباط با وقایع رایج روز.
افرادی که مدرک B1 یا آن‌چه که برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌ های آلمان ضرورتی است را به دست آورده‌اند، شرایط ذکرشده بالا را به طور نسبی دارا هستند.

دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت

Foreign Universities Approved Ministry of Health

 

دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت بهداشت در سال تحصیلی ۱۸-۲۰۱۷
معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه ای لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارتخانه جهت ورودی های سال تحصیلی 18ـ2017 در رشته های علوم پزشکی را به دانشگاه های علوم پزشکی و نهادهای ذیربط کشوری اعلام کرد.

او به مسئولیت حوزه آموزش وزارت بهداشت به عنوان متولی تربیت و تامین نیروی انسانی مورد نیاز نظام سلامت کشور اشاره کرد و گفت: در این حوزه علاوه بر تربیت نیروی انسانی در داخل کشور، ارزیابی دانشگاه های خارجی و مدارک دانش آموختگان این دانشگاهها نیز صورت می گیرد.
لاریجانی اضافه کرد: در حوزه علوم پزشکی علاوه بر بررسی های ویژه وزارت بهداشت، نظام های رتبه بندی QS، Times و Shanghai که بعضا از پراستنادترین نظام های رتبه بندی جهانی است ملاک عمل قرار می گیرد و سالانه فهرست دانشگاه های خارجی مجری آموزش علوم پزشکی که مورد تایید هستند، تعیین می شود.
وی گفت: اکنون که در آستانه سال تحصیلی 18 ـ 2017 هستیم، لیست دانشگاه های خارجی مورد تایید جهت ورودی های رشته های علوم پزشکی در این سال تحصیلی استخراج شده و در ارزشیابی مدارک این افراد ملاک عمل قرار خواهد گرفت.
معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت سالیانه مورد بازنگری قرار می گیرد و از سال تحصیلی 18ـ2017 صرفا دانشگاه های موجود در این لیست جهت ادامه تحصیل مورد تایید بوده و تنها مدارک صادره از این دانشگاه ها طبق ضوابط قابل ارزشیابی هستند.

دانشگاه آزاد Freie Universität Berlin

Freie Universitt Berlin

 

دانشگاه Freie Universität Berlin یکی از بزگترین و برترین دانشگاه های آلمان در شهر برلین واقع شده است. این دانشگاه در حدود 36000 دانشجو دارد که در رشته های علوم انسانی، علوم اجتماعی ، پزشکی و علوم پایه مشغول به تحصیل هستند. در سال 1948 بود که این دانشگاه تاسیس شد. این دانشگاه به دلیل مدرن بودن و بین المللی بودن از دانشگاه های دیگر متفاوت تر است. دانشگاه آزاد برلین Freie Universität Berlin، رتبه 123 را در بین دانشگاه های دنیا به خود اختصتص داده است.
آنچه تحصیل در دانشگاه آزاد برلین را جذاب می کند، عدم اجبار به پرداخت شهریه است. البته بابت هزینه خدمات دانشجویی شهریه بسیار ناچیزی را از دانشجویان دریافت می کنند.
یکی از دلایلی که دانشگاه های شهر برلین در کشور آلمان را دانشجویان انتخاب می کنند، این است که در بیشتر این دانشگاه ها تحصیل به زبان انگلیسی با همان کیفیت زبان آلمانی ارائه می شوند. این یکی از مزیت های شهر و دانشگاه های برلین برای دانشجویان است.
دانشگاه آزاد برلین در نظر دارد که یک سوم دانشجویان خود را از میان دانشجویان بین المللی متقاضی تحصیل در آلمان انتخاب کند. این دانشگاه در رشته های علوم انسانی و هنر جزء بهترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و در کشورهای روسیه، آمریکا، چین، هند، بلژیک دفتر رسمی دارد.
کتابخانه دانشگاه آزاد برلین
کتابخانه دانشگاه آزاد برلینکتابخانه واژه‌شناسی دانشگاه آزاد برلین توسط نورمن فاستر طراحی شده‌است. فضای مورد نیاز برای کتابخانه با حذف چندین ساختمان قدیمی و اتصال شش حیاط مرکزی به یکدیگر ایجاد شده است. فرم بنا که کروی شکل و شبیه به مغز انسان می‌باشد از دو سو به ساختمان‌های موجود متصل بوده و در حقیقت حاصل از پوسته‌ای است دولایه از جنس شیشه و فولاد که بر روی ساختمان پنج طبقه بتنی کشیده شده است. این پوسته با ساختاری مشبک به واسطه ارتفاع بلندش از خارج از دانشگاه می‌درخشد.
دانشکده های دانشگاه آزاد برلین (Freie Universität Berlin):

1- دانشکده پزشکی
2- دانشکده دامپزشکی
3- دانشکده حقوق
4- دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی
5- دانشکده ریاضی و علوم ریاضی
6- دانشکده بیولوژی، شیمی و داروسازی
7- دانشکده تاریخ و فرهنگ
8- دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی
9- دانشکده دامداری
10 دانشکده علوم زمین شناسی
موسسه سروش دانش پرشین راهی قابل اعتماد برای ورود و تحصیل در دانشگاه های آلمان می باشد. جهت به دست آوردن اطلاعات تکمیلی با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

دانشگاه هومبولت

Humboldt University

 

در کدام دانشگاه آلمان قصد تحصیل در رشته مورد علاقه تان را دارید؟ دانشگاه هومبولت برلین؟ روش اخذ پذیرش از دانشگاه هومبولت آلمان چیست؟
تحصیل در آلمان بهترین انتخاب
موسسه سروش دانش پرشین با داشتن مجوز رسمی از وزارت علوم در امر اعزام دانشجو به خارج از کشور دارای مبانی رسمی و قانونی و همینطور قابل اعتماد با بهره گیری از کارشناسان متخصص

دانشگاه گوته فرانکفورت

Goethe Frankfurt University

 

یکی از راه های مهاجرت به آلمان، از طریق ویزای تحصیلی است. برای تحصیل در هر دانشگاهی نیازمند اطلاعاتی در مورد آن دانشگاه می باشد. مانند شرایط پذیرش، سطح زبان مورد نیاز، هزینه تحصیل، رشته تحصیلی، به ویژه در دانشگاه گوته فرانکفورت در کشور آلمان و بسیاری از سوالات دیگر که برای اخذ پذیرش دانشگاه باید به آن ها پاسخ داد تا رنود اخذ پذیرش تکمیل گردد.

اگر یکی از اهداف شما مهاجرت به آلمان باشد یکی از بهترین گزینه ها انتخاب و تحصیل در دانشگاه گوته فرانکفرت است تا در مقطع لیسانس و فوق لیسانس به تحصیل خود ادامه دهید.
موسسه سروش دانش پرشین با بیش از ۸ سال سابقه دارای مجوز رسمی از وزارت علوم، راهی مطمئن را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید در دانشگاه گوته فرانکفورت و در دیگر دانشگاه های آلمان تحصیل کنید و به آنچه که می خواهید برسید.
معرفی دانشگاه گوته فرانکفورت
دانشگاه گوته فرانکفورت که در زبان آلمانی Goethe-Universität Frankfurt am Main در سال ۱۹۱۴ با کمک مالی خصوصی و با میراث روشنگری اروپا تاسیس شد. دانشگاه گوته فرانکفورت در میان دانشگاه های برتر تحقیقاتی بین المللی طیف گسترده ای از برنامه های آکادمیک، موسسات تحقیقاتی، و تمرکز بر روش های میان رشته ای را دارد.
امروزه، دانشگاه گوته فرانکفورت در کنار استقلال اداری و از توانایی بسیار بالایی برای ایجاد یک بیناد قدرتمند خصوصی با توجه به بودجه عظیم عمومی برخوردار است.
دانشگاه گوته فرانکفورت، یک دانشگاه دولتی در مرکز شهر فرانکفورت، بزرگترین شهر مالی و تجاری آلمان قرار دارد.
دانشگاه گوته فرانکفورت در سال ۲۰۱۶، بیش از ۴۷ هزار دانشجو را جذب کرده است.
دانشگاه گوته فرانکفورت در علوم اجتماعی شهرت دارد و در سال های اخیر در حقوق، تاریخ، زبان، علوم انسانی، هنر و اقتصاد، و با گسترش مراکز میان رشته ای و همچنین دستیابی در عرصه های گوناگون علوم طبیعی، پزشکی و دیگر موارد پیشرفت علمی نیز بسیار فعال بوده است.

دانشگاه لایپزیگ

University of Leipzig 

 

دانشگاه لایپزیگ Leipzig، با قدمتی ۶۰۰ ساله (تاسیس: ۱۴۰۹ میلادی)، یکی از پرسابقه‌ترین دانشگاه‌های آلمان به حساب می‌آید. پس از دانشگاه هایدلبرگ که قدیمی‌ترین دانشگاه آلمان است، دانشگاه لایپزیگ دومین دانشگاه این کشور به لحاظ سابقه و قدمت محسوب می‌شود.

لایپزیگ، از زیباترین شهرهای ایالت زاکسن در آلمان است که در شرق این کشور واقع شده است.

این دانشگاه از ۱۴ دانشکده تشکیل شده است که در میان آن‌ها می‌توان به دانشکده‌های تاریخ، هنر و مطالعات شرق‌شناسی، دانشکده اقتصاد، پزشکی، دانشکده تربیت‌بدنی، شیمی، فیزیک و دانشکده‌های علوم اجتماعی و فلسفه اشاره کرد. دانشگاه لایپزیگLeipzig در حدود ۳۰ هزار دانشجو دارد که در ۱۰۰ رشته دانشگاهی مشغول به تحصیل هستند. در بین این افراد در حدود سه هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه لایپزیگ ثبت نام هستند.

در میان رشته‌های متعددی که در دانشگاه لایپزیگ Leipzig عرضه می‌شود، رشته‌های پزشکی، جامعه‌شناسی، اقتصاد و تربیت‌بدنی، از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

رنکینگ دانشگاه لایپزیگ آلمان
یکی از ۲۰۰ دانشگاه برتر در سال ۲۰۱۷
دومین دانشگاه برتر آلمان
رتبه ی ۲۰ در میان دانشگاه های اروپا
رتبه ی ۵۰۱ جهانی در سال ۲۰۱۷


دانشکده های دانشگاه لایپزیگ آلمان
دانشکده ی علوم دینی
دانشکده ی حقوق
دانشکده ی تاریخ، هنر و مطالعات شرقی
دانشکده ی زبان شناسی
دانشکده ی آموزش
دانشکده ی علوم اجتماعی و فلسفه
دانشکده ی مدیریت و اقتصاد
دانشکده ی علوم ورزشی
دانشکده ی علوم پزشکی
دانشکده ی ریاضیات و کامپیوتر
دانشکده ی علوم طبیعی، داروسازی و روانشناسی
دانشکده ی فیزیک و زمین شناسی
دانشکده ی شیمی و معدن
دانشکده ی دامپزشکی


مدارک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان
دوره ی کارشناسی: مدرک فارغ التحصیلی دبیرستان با معدل معادل سازی شده
دوره کارشناسی ارشد: مدرک لیسانس با معدل معادل سازی شده
مدرک کارشناسی ارشد معتبر در رشته ی مربوطه
نمره زبان مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه لایپزیگ آلمان

دانشگاه LMU Munich

LMU Munich University

 

دانشگاه LMU Munich لودوویک ماکسیمیلیان در شهر مونیخ به زبان آلمانی (Ludwig-Maximilians-Universität München) یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است اما در گذشته در ایالت بایرن آلمان قرار داشته و پس از آن توسط ارتش فرانسه به شهر مونیخ منتقل شده است. دانشگاه LMU Munich در قلب شهر مونیخ چشم اندازی زیبا را در این شهر بوجود آورده، دانشگاه LMU Munich یکی از دانشگاه های پیشرو در اروپاست. دانشگاه LMU Munich بیش از 500 سال است که یک محیط ایده آل را برای تحقیقات دانشجویان فراهم کرده است. چیزی در حدود 50هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که معادل 15 درصد دانشجویان مشغول به تحصیل در شهر مونیخ را شامل می شود.  LMU Munich در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی:

رشته های تحصیلی دانشگاه مونیخ
رسانه
مدیریت و فن آوری های دیجیتال
تاریخ آمریکا، فرهنگ و جامعه (کارشناسی ارشد)
اخترفیزیک (کارشناسی ارشد)
بیوشیمی (کارشناسی ارشد)
زیست شناسی (کارشناسی ارشد)
بالینی و ژنتیکی اپیدمیولوژی برای حرفه ای ها (کارشناسی ارشد)
علم اطلاعات (کارشناسی ارشد)
اقتصاد (کارشناسی ارشد)
انگلیسی مطالعات (کارشناسی ارشد)
اپیدمیولوژی (کارشناسی ارشد)
تکامل، اکولوژی و سیستماتیک (کارشناسی ارشد)
جغرافیایی و Paleobiology (کارشناسی ارشد)
زمین شناسی (کارشناسی ارشد)
ژئوفیزیک (کارشناسی ارشد)
بین المللی ایمنی و بهداشت شغلی (کارشناسی ارشد)
منطق و فلسفه علم (کارشناسی ارشد)
مدیریت - اروپا سه درجه (کارشناسی ارشد)
رسانه ها، مدیریت و فن آوری های دیجیتال (کارشناسی ارشد)
هواشناسی (کارشناسی ارشد)
عصبی شناختی روانشناسی (کارشناسی ارشد)
علوم اعصاب (کارشناسی ارشد)
فیزیک (کارشناسی ارشد)
برنامه روانشناسی کارشناسی ارشد در علوم آموزش (کارشناسی ارشد)
مهندسی نرم افزار (کارشناسی ارشد)
نظری و ریاضی فیزیک (کارشناسی ارشد)
رشته های تحصیلی دانشگاه LMU Munich در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی:
مصرشناسی و مطالعات قبطی (کارشناسی ارشد)
Aisthesis: هنر باستانی و گفتمان های ادبی (کارشناسی ارشد)
ادبیات عمومی و تطبیقی ​​(کارشناسی ارشد)
ادبیات عمومی و تطبیقی ​​(استاد با جزئی)
Altorientalistik (کارشناسی ارشد)
تاریخ آمریکا، فرهنگ و جامعه (کارشناسی ارشد)
فلسفه باستان (کارشناسی ارشد)
Balkanphilologie (کارشناسی ارشد)
مدیریت کسب و کار (کارشناسی ارشد)
بیوشیمی (کارشناسی ارشد)
بیوانفورماتیک (کارشناسی ارشد)
12-آمار زیستی (کارشناسی ارشد)
13- کتاب و مطالعات رسانه (کارشناسی ارشد)
14- عمل چاپ و نشر (کارشناسی ارشد)
15-Byzantinistik (کارشناسی ارشد)
16- شیمی (کارشناسی ارشد)
17- بالینی و ژنتیکی اپیدمیولوژی برای حرفه ای ها (کارشناسی ارشد)
18- زبانشناسی رایانه ای (موضوع جزئی) (کارشناسی ارشد)
19- زبانشناسی رایانه ای (با تمرکز منطقه) (کارشناسی ارشد)
20- زبان شناسی فرهنگی و آموزشی (کارشناسی ارشد)
21- علم اطلاعات (کارشناسی ارشد)
22- دراماتورژی (کارشناسی ارشد)
23- اقتصاد (کارشناسی ارشد / جزئی)
24- انگلیسی مطالعات (کارشناسی ارشد)
25- اپیدمیولوژی (کارشناسی ارشد)
و بسیاری از رشته ها که به زبان آلمانی ارائه می شود.

دانشگاه آخن

Aachener University

 

دانشگاه آخن در شهر آخن در غربی ترین نقطه آلمان در نزدیکی مرز هلند واقع شده. آخن جزء تاریخی ترین شهر آلمان است. شهر آخن دارای آب های معدنی است. آخن یکی از شهرهای دانشجو پذیر کشور آلمان است و دانشجویان به فراوانی در این شهر دیده می شوند.

دانشگاه آخن
دانشگاه آخن در سال 2007 از طرف بنیاد پژوهشی آلمان، به عنوان برترین دانشگاه در ایالت نوردراین وستفالن برگزیده شد. دانشگاه آخن دارای بیشترین رشته های فنی در میان دانشگاه های آلمان است.
بیش از 49 درصد از دانشجویان دانشگاه آخن را دانشجویان رشته های مهندسی تشکیل داده اند.
شهریه دانشگاه آخن
دانشگاه آخن، برای هرترم شهریه ای در حدود 500 یورو برای هرترم در نظر گرفته است.

دانشگاه Künste Berlin

Knste Berlin

 

دانشگاه Universität der Künste Berlin یکی از بزرگترین مراکز هنر در اروپاست. و رشته های بسیار متنوعی در دانشگاه Künste Berlin تدریس می شود. بیش از 4000 دانشجو در دانشگاه Künste Berlin در دانشکده های معماری، رسانه، طراحی، موسیقی و هنرهای نمایشی مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه Künste Berlin یکی از 3 دانشگاهی است که در آلمان دانشجویان رشته هنر را جذب می کنند.
دانشگاه Künste Berlin سابقه بسیار طولانی در زمینه جذب دانشجویان رشته هنر دارد و از کیفیت آموزشی بسیار بالایی در سطح دانشگاه های جهان برخوردار است. دانشگاه Künste Berlin به بیش از 4000 دانشجو که بیشتر آن ها از سراسر جهان جذب شده اند با بیش از 40 برنامه متنوع تحصیل می کنند.

دانشگاه هنر برلین (Universität der Künste Berlin) در سال ۱۶۹۶ در شهر برلین تاسیس شد. دانشگاه هنر برلین یکی از بزرگترین دانشگاه های هنر در جهان است. این دانشگاه در رشته های هنرهای زیبا، معماری، رسانه ها و طراحی، موسیقی، و هنرهای نمایشی، و همچنین شامل طیف کاملی از هنر و مطالعات علمی مرتبط با آن در بیش از ۷۰ دوره جذب دانشجو دارد.

دانشگاه هنر برلین بیش از ۳۵۰۰ دانشجو را به خود جذب کرده است.

دانشگاه هنر برلین (Universität der Künste Berlin) در برلین در سال ۱۶۹۶ تاسیس شد.

دانشکده های دانشگاه هنربرلین آلمان
دانشکده هنرهای تجسمی (هنرهای زیبا)
دانشکده طراحی (معماری، رسانه و طراحی)
دانشکده موسیقی
دانشکده هنرهای نمایشی
رنکینگ دانشگاه هنربرلین آلمان
رتبه ی ۱۰۰-۵۱ جهان در سیستم رتبه بندی در بین دانشگاه های هنر جهان QS 2017
رتبه ۶۹ در بین دانشگاه های آلمان
شرایط تحصیلی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنربرلین آلمان
مدارک دوره متوسطه
مدرک Abitur آلمان
*دانشجویان رشته هایی مانند معماری و مهندسی صدا با ارائه مدرک Abitur پذیرش می شوند.برای دوره های طراحی وارتباط تصویری مدرک Abitur ارائه گردد .اما بدون ارائه مدرک نیز دانشجویان در صورت داشتن شرایط و استعداد های خاص پذیرفته می شوند. برای بسیاری از دوره های مطالعه صرفا هنری، ( مانند هنرهای زیبا، آموزش ابزاری هنری) داشتن دیپلم هنری کافی می باشد.

شرایط زبان آلمانی مورد نیاز برای اخذ پذیرش از دانشگاه هنربرلین آلمان
تقریبا تمامی دوره های این دانشگاه به زبان آلمانی تدریس می شود. در نتیجه دانشجویان بین المللی که مدرک گواهی تحصیلی مورد تایید آلمان را ندارند باید یکی از مدارک زبان مورد نظر این دانشگاه را ارائه نمایند. شرایط پذیرش مدارک زبان برای هر رشته متفاوت است.

*هیچ دوره آموزش زبان آلمانی در دانشگاه هنر برلین وجود ندارد. و همچنین مقطع کارشناسی ارشد رشته های رقص، مطالعات صدا، هنر صوتی وموسیقی به زبان انگلیسی تدریس می شود که باید دانشجویان نیازمندی های زبان انگلیسی را ارائه نمایند.

ددلاین اپلای در دانشگاه هنر برلین آلمان
در دانشگاه هنر برلین زمان مشخصی برای اخرین مهلت اپلای وجود ندارد. بسیاری از رشته های این دانشگاه از ترم زمستان آغاز خواهند شد و ما بقی رشته ها از ترم تابستان آغاز می شوند. با توجه به هر رشته مهلت اپلای متفاوت است.

هزینه ها و شهریه ی دانشجویان بین المللی دانشگاه هنربرلین آلمان
دانشگاه هنر برلین هیچ هزینه ای در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد (به استثنای برخی از رشته های کارشناسی ارشد آموزش پیشرفته) دریافت نمی کند. فقط یک هزینه مشارکت ۳۰۰ یورویی در شروع هر ترم برای خدمات دانشجویی، حمل و نقل و… باید پرداخت شود. هزینه های زندگی در این دانشگاه در یک ماه بین ۷۵۰ تا ۱۰۰۰ یورو برآورد می شود.

بورسیه ها و کمک هزینه های بین المللی دانشگاه هنر برلین آلمان

بورس شخصی Betreuungszusage : معمولا این کمک هزینه تحصیلی به مدت دو ترم (یک سال تحصیلی) به دانشجویان ارائه می گردد.در اغلب موارد این بورس تحصیلی یک بار درسال پذیرش می کند و برای دانشجویانی که تمایل به تحصیل در خارج از کشور آلمان را دارند باید حد اقل یک سال قبل درخواست دهند. دانشجویان باید دستاورد های هنری ویا حامی مالی در رشته های هنری داشته باشند.
· بورس تحصیلی DAAD: بورس تحصیلی DAAD شامل تمام برنامه های ارائه شده توسط DAAD و همچنین دیگر سازمان های حمایت از دانشجویان خارجی، دانشگاهیان و پژوهشگران که به دنبال منابع مالی برای تکمیل تحصیل خود و یا تحقیقاتی در آلمان هستند ، می شود.

بورسیه تحصیلی فولبرایت: کمیسیون فولبرایت سالانه سفر و بورس های محدود برای مطالعات خارج از کشور به دانشجویان به مدت حداقل یک سال تحصیلی در یکی از دانشگاه ایالت متحده امریکا ارائه می دهد.این بورسیه تحصیلی شامل هزینه های تحصیلی شهریه کالج آمریکا است و به دانشجویانی که عملکرد عالی دارند تعلق می گیرد. کمک هزینه سفر برای یک یا دو ترم نیز پرداخت خواهد شد.
کمک های مالی دولت آلمان
وضعیت مسکن و خوابگاه های دانشگاه هنربرلین آلمان
Studierendenwerk ( نرخ اجاره ماهیانه : ۲۲۰تا۴۱۲ یورودرماه )
در شهر برلین برای ۹۵۰۰ دانشجو خوابگاه تدارک دیده شده است. این خوابگاه ها با امکانات مختلف و در مکان های مختلفی هستند. تمامی اتاق ها مبله، و اتاق های دانشجویی و آپارتمان های تک نفره و چند نفره نیز موجود است. حمام و آشپزخانه برای هر آپارتمان مشترک است.

خوابگاه های دانشجویی Wohnungen ( نرخ اجاره ماهیانه : ۱۲۰تا۱۲۰۰ یورودرماه )
این خوابگاه های دانشجویی با امکنان مختلف به صورت اتاق، آپارتمان های زوج،خانواده و با امکانات مختلف در دسترس دانشجویان است.

خوابگاه های دانشجویی WG ( نرخ اجاره ماهیانه : ۲۲۰تا۶۰۰ یورودرماه )
این خوابگاه ها مکان مناسبی برای دانشجویان بین المللی فراهم میکند. بعضی از آپارتمان ها فقط مخصوص دانشجویان بین المللی در نظر گرفته شده است.


رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی:
1- بازیگری
2- معماری
3- هنر و رسانه
4- موسیقی کلیسا
5- طراحی صحنه و لباس
6- رقص
7- طراحی مد
8- نقاشی و مجسمه سازی
9- آموزش موسیقی
10- ساز
11- پیانو
12- اپرا

دانشگاه فنی TU Clausthal

TU Clausthal

 

دانشگاه فنی TU Clausthal در سال 1775 توسط یک سازمان غیر دولتی تاسیس شد. دانشگاه فنی TU Clausthal امکاناتی نظیر کتابخانه، مسکن، مجموعه ورزشی، دوره های انلاین و آموزش از راه دور و امکانات بسیار گسترده دیگری را در اختیار دانشجویان خود قرار می دهد. برای آن دسته از علاقه مندان به تحصیل تمام وقت در کشور آلمان که متقاضی تحصیل در دانشگاه فنی TU Clausthal هستند:
موسسه سروش دانش پرشین با کمال میل و افتخار در خدمت شما عزیزان خواهد بود.
دانشگاه فنی TU Clausthal در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکترا، از بین متقاضیان واجد شرایط به صورت تمام وقت دانشجو می پذیرد.
دانشگاه فنی TU Clausthal یک دانشگاه بین المللی است و یکی از قویترین و بهترین سیستم های آموزشی را در میان دانشگاه های آلمان دارد. دانشجویان در دانشگاه فنی TU Clausthal در حوزه های علوم طبیعی، انرژی علوم کامپیوتر و اقتصاد، مهندسی مکانیک و مشغول به تحصیل هستند. دانشجویان در دانشگاه فنی TU Clausthal از فضای شخصی آموزشی بر پایه آموزشی عملی و تاثیرگذار را تجربه خواهند کرد.

در کدام ایالت‌های آلمان از دانشجوی ایرانی شهریه نمی‌گیرند

In which states of germany From Iranian student Do not get tuition

 

✅شاید یکی از علت‌های جذابیت دانشگاه‌های آلمان برای دانشجویان خارجی عدم پرداخت شهریه باشد. اما این قانون در همه ایالت‌های این کشور وجود ندارد. جمهوری فدرال آلمان از ۱۶ ایالت و ایالت‌شهر تشکیل شده است. در این کشور بیش از ۴۰۰ مرکز آموزش عالی و دانشگاه وجود دارد. مراکز آموزش عالی آلمان در سطح بین‌المللی در رشته‌های گوناگون از شهرت بسیار خوبی برخوردارند.

شهرتی که سالانه متقاضیان خارجی زیادی را برای انجام تحصیلات عالی به این کشور می‌کشاند. شمار دانشجویان خارجی در سال‌های گذشته در آلمان رشد چشمگیری داشته است. افزایش شمار دانشجو شامل حال دانشجویان ایرانی هم می‌شود. یکی از جذابیت‌های دانشگاه‌های آلمان به ویژه برای ایرانیان، عدم پرداخت شهریه در این مراکز است. اما به تازگی یکی از ایالت‌های آلمان، قانونی را به تصویب رسانده که بر اساس آن شهروندان کشورهای غیرعضو در اتحادیه اروپا ملزم به پرداخت شهریه می‌شوند. تصمیمی که به مذاق دست‌کم یک ایالت دیگر هم خوش آمده است. تصمیم در مورد دریافت شهریه در مراکز آموزش عالی دولتی هر ایالت در حوزه اختیارات دولت محلی است.

ایالت بادن‌ووتمبرگ Baden-Württemberg

ایالت بادن‌وورتمبرگ (BW) از متقاضیان تحصیل در مراکز آموزش عالی این ایالت که از کشورهای غیرعضو در اتحادیه اروپا می‌آیند، از ترم تابستانی ۲۰۱۷/۲۰۱۸ برای هر ترم ۱۵۰۰ یورو شهریه دریافت می‌کند. متقاضیان با فارغ‌التحصیل شدن در نخستین رشته ) صرف نظر از مقطع)، در صورتی که قصد تحصیل در دومین رشته را داشته باشند، باید برای هر ترم ۶۵۰ یورو شهریه بپردازند. با وجود مخالفت‌ها با تصمیم اخیر ایالت بادن‌وورتمبرگ آلمان برای دریافت شهریه از دانشجویانی که از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا می‌آیند، موافقان پرداخت شهریه معتقدند، با این تدبیر می‌توان نرخ ترک تحصیل در میان دانشجویان خارجی را که در سال های گذشته بالا رفته، کاهش داد. موافقان شهریه می‌گویند درآمد به دست آمده از راه دریافت شهریه را می‌توان صرف بالا بردن درصد موفقیت دانشجویان خارجی از راه ارائه خدمات ویژه به آنها برای ادامه تحصیل کرد. به گفته وزارت علوم، پژوهش و هنر بادن‌وورتمبرگ ۶۰ درصد دانشجویان خارجی از کشورهایی می‌آیند که در آنها شهریه‌های دانشگاه‌ها به مراتب از آلمان بیشتر است. دانشجویان چینی بزرگترین گروه دانشجویان خارجی در ایالت بادن‌وورتمبرگ را تشکیل می‌دهند. دانشجویان هندی در رتبه دوم هستند. در چین متقاضیان تحصیل در مراکز آموزش عالی سالانه ۸ هزار یورو و در هند تا ۱۰ هزار یورو شهریه پرداخت می‌کنند. http://t.me/sdpadvice

ایالت بایرن (Bayern (BY

بر اساس اطلاعات وزارت آموزش و فرهنگ، علوم و هنر ایالت بایرن، متقاضیان تحصیل در مراکز آموزش عالی این ایالت برای نخستین رشته ‌تحصیلی بدون توجه به مقطع آن هیچ شهریه‌ای پرداخت نمی‌کنند. این قانون در مورد مقطع دکترا هم معتبر است. قانون عدم پرداخت شهریه استثناء‌هایی هم دارد که بدون در نظر گرفتن ملیت متقاضیان تحصیل در مراکز آموزش عالی بایرن، برای تحصیل در برخی رشته‌ها اجرا می‌شود؛ برای نمونه در رشته‌هایی که دانشجو به موازات تحصیل و فرا گرفتن دانش تئوری، در همان رشته کارآموزی می کند )رشته‌های علمی کاربردی(. بیشترین میزان شهریه در این مقوله، در رشته‌های فنی مهندسی و علوم طبیعی ۳۰۰۰ یورو در هر ترم است و در رشته‌های دیگر ۲ هزار یورو در هر ترم. وزارت آموزش و فرهنگ، علوم و هنر بایرن تاکید می‌کند که دانشجویان در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی بایرن موظف به پرداخت هزینه‌های اداری – دانشجویی برای خدمات اداری و اجتماعی هستند که مقوله‌ای جداگانه از شهریه است. برای تحصیل در موسسات آموزش عالی غیردولتی ایالت بایرن دانشجویان باید شهریه بپردازند.

ایالت‌شهر برلین (Berlin (BE

در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برلین در نخستین رشته در تمامی مقاطع شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌شود. این قانون برای دانشجویان خارجی و غیرعضو در اتحادیه اروپا هم معتبر است. دانشجویان دانشگاه‌های دولتی برلین اما ملزم به پرداخت مبلغی برای پوشش هزینه‌های اداری و در ازای استفاده از خدمات اجتماعی و دانشجویی هستند که بسته به موسسه آموزش عالی متفاوت است. برای مثال در دانشگاه آزاد برلین این مبلغ برای ترم زمستانی ۲۰۱۷/۲۰۱۸ حدود ۳۱۲ یورو تعیین شده که هزینه‌های دانشجویی و خدمات اجتماعی و اداری و بلیط دانشجویی در هر ترم را در بر می‌گیرد.

ایالت براندنبورگ (Brandenburg (BB

وزارت علوم، پژوهش و فرهنگ براندنبورگ درباره شهریه می‌نویسد: «برای تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در ۸ مرکز آموزش عالی دولتی در ایالت براندنبورگ، شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌شود.» در این ایالت ‌هم مبلغی برای پوشش هزینه‌های اداری توسط هر دانشجو در هر ترم پرداخت می‌شود.

ایالت برمن (Bremen (HB

در این ایالت چنانچه دوران تحصیل دانشجویان از ۱۵ ترم تحصیلی بیشتر شود، آنها مجبور به پرداخت شهریه ۵۰۰ یورو در هر ترم هستند. از دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی دولتی این ایالت‌شهر حدود ۵۰ یورو برای پوشش هزینه‌های اداری دریافت می‌شود.

ایالت‌شهر هامبورگ (Hamburg (HH

در ایالت‌شهر هامبورگ دانشجویان در هیچ مقطعی در نخستین انتخاب دانشگاهی‌شان مجبور به پرداخت شهریه نیستند. این قانون برای تمامی دانشجویان صرف‌نظر از ملیت‌شان صادق است. مبلغی که برای پوشش هزینه‌های اداری از دانشجویان در هر ترم دریافت می‌شود حدود ۵۰ یوروست.

ایالت هسن (Hessen (HE

وزارت علوم و هنر ایالت هسن می‌نویسد، در این ایالت در حال حاضر هیچ شهریه‌ای از دانشجویان مراکز آموزش عالی دولتی دریافت نمی‌شود و دولت این ایالت هم هیچ برنامه‌ای برای اخذ شهریه ندارد. این موضوع شامل حال متقاضیان تحصیل از کشورهای غیرعضو در اتحادیه اروپا هم می‌شود.

ایالت مکلنبورگ-فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern (MV

بنا بر نظر وزارت آموزش، علوم و فرهنگ ایالت مکلنبورگ-فورپومرن، در این ایالت شهریه ای از دانشجویان در هیچ کدام از مقاطع تحصیلات عالی دریافت نمی شود. این قانون شامل حال همه دانشجویان، چه شهروندان آلمان و چه دانشجویان خارجی از کشورهای عضو یا غیرعضو در اتحادیه اروپا می شود. http://t.me/sdpadvice

ایالت نیدرزاکسن (Niedersachsen (NI

دولت ایالت نیدرزاکسن شهریه تحصیل در مراکز آموزش عالی را از ترم زمستانی ۲۰۱۵/ ۲۰۱۴ لغو کرد. لغو شهریه شامل حال متقاضیان تحصیل در آلمان که از کشورهای غیرعضو در اتحادیه اروپا می‌آیند هم می‌شود. عدم پرداخت شهریه ارتباطی با مقطع تحصیلی متقاضی ندارد؛ یعنی چه پس از دیپلم، چه با مدرک به رسمیت شناخته شده برای ادامه تحصیل و چه برای دکترا، متقاضی از پرداخت شهریه معاف است. وزارت علوم و فرهنگ ایالت نیدرزاکسن تاکید می‌کند که: این ایالت فعلا هیچ برنامه‌ای برای اخذ شهریه در آینده از دانشجویان ندارد. این مقررات اما تنها شامل حال مراکز آموزش عالی دولتی نیدرزاکسن می‌شود. دانشجویان در ایالت نیدرزاکسن برای پوشش هزینه‌های اداری در هر ترم ۷۵ یورو می‌پردازند. به این هزینه بسته به شهری که دانشگاه یا موسسه آموزش عالی در آن واقع شده، هزینه‌های دیگر اداری را هم باید افزود. مراکز آموزش عالی این ایالت مجازند از دانشجویانی که دوران تحصیل آنها از مدت تعیین‌شده طولانی تر شود، (یعنی شمار ترم‌های تعیین شده بعلاوه ۶ ترم اضافه) ۵۰۰ یورو شهریه برای هر ترم مطالبه کنند.

ایالت نورد‌راین-‌وست‌فالن (Nordrhein-Westfalen (NRW

پس از ایالت بادن‌وورتمبرگ، ایالت نوردراین -‌وست‌فالن (NRW) هم به دنبال تصویب قانون اخذ شهریه از دانشجویانی است که از کشورهای غیرعضو اتحادیه اروپا می‌آیند. رؤسای بسیاری از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی این ایالت به این تصمیم معترضند. به اعتقاد آنان این تصمیم باعث کاهش شمار دانشجویان خارجی در این ایالت می‌شود و به این ترتیب رقابت مراکز آموزش عالی این ایالت با دیگر دانشگاه‌ها در سطح بین المللی را دشوار می‌کند. برای مثال تنها در یکی از مراکز آموزش عالی موسیقی این ایالت مثل دت‌مولد ۳۰ درصد از دانشجویان را متقاضیانی تشکیل می‌دهند که از کشورهای غیرعضو در اتحادیه می‌آیند. وزارت فرهنگ و علوم ایالت نوردراین-‌وستفالن در مورد اخذ شهریه از دانشجویان غیرعضو در اتحادیه که شامل حال دانشجویان ایرانی هم می‌شود، می گوید: «دولت ایالتی جدید در نوردراین -‌وست‌فالن مدت زمان کوتاهی است که آغاز به کار کرده است. هنوز تصمیم روشنی در مورد دریافت شهریه گرفته نشده است. این وزارتخانه تنها می‌تواند تایید کند که در مذاکرات دولت ائتلافی از موضوع اخذ شهریه از دانشجویان کشورهای غیرعضو در اتحادیه اروپا هم سخن به میان آمده است.

ایالت راین‌لند-فالز (Rheinland-Pfalz (RP

وزارت علوم، آموزش تکمیلی و فرهنگ ایالت راین‌لند-فالز می‌نویسد، مراکز آموزش عالی ایالت راین‌لند-فالز از دانشجویان برای تحصیل در تمامی مقاطع در نخستین رشته تحصیلی بدون در نظر گرفتن مدت زمان لازم برای تحصیل شهریه‌ای دریافت نمی‌کنند. در مقابل ادامه تحصیل در مقاطع فوق لیسانس (مستر) که شرط ثبت‌نام در آنها تجربه کاری با توجه به نخستین مدرک دانشگاهی است، از این قاعده مستثنی است. تحصیل در این رشته‌ها و در دانشگاه‌های خصوصی مستلزم پرداخت شهریه است.

ایالت زارلند (Saarland (SL

در مراکز آموزش عالی زارلند به غیر از مبلغی معمول که دانشجویان برای خدمات اداری، اجتماعی و بلیط دانشجویی در هر ترم به دانشگاه می‌پردازند، شهریه‌ای از آنها دریافت نمی‌شود. عدم پرداخت شهریه شامل حال تمامی مقاطع در نخستین رشته دانشگاهی می‌شود. در مقابل یکی از شروط تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی Postgraduate یا ادامه تحصیل در رشته‌هایی که شرط ثبت‌نام در آنها تجربه کاری است پرداخت شهریه است.

ایالت زاکسن (Sachsen (SN

بنا بر اطلاعات وزارت علوم و هنر ایالت زاکسن در این ایالت برای نخستین رشته در هر مقطعی که در دانشگاه‌های دولتی یا مراکز آموزش عالی وابسته به کلیسا ارائه شود، شهریه‌ای از دانشجویان از جمله متقاضیان تحصیل از کشورهای غیرعضو در اتحادیه اروپا دریافت نمی‌شود. اما مراکز آموزش عالی‌ می‌توانند از متقاضیانی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیستند، شهریه دریافت کنند اگر از تسهیلات ویژه کمک هزینه تحصیلی برخوردار باشند.

ایالت زاکسن آنهالت (Sachsen-Anhalt (ST

در ایالت زاکسن آنهالت مراکز آموزش عالی شهریه‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌کنند. عدم پرداخت شهریه شامل حال تمامی متقاضیان تحصیل در آلمان و مراکز آموزش عالی این ایالت می‌شود. بر اساس اطلاعات وزارت اقتصاد، علوم و امور دیجیتال این ایالت شهریه، تنها شامل حال دانشجویانی می‌شود که دوران تحصیل‌شان ۴ ترم بیشتر از مدت پیش‌بینی شده برای رشته دانشگاهی مورد نظر به درازا بکشد. این دانشجویان برای تحصیل در هر ترم اضافه۵۰۰ یورو خواهند پرداخت.

ایالت شلسویگ هولشتاین (Schleswig-Holstein (SH

برای تحصیل در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دولتی ایالت شلسویگ هولشتاین شهریه‌‌ای از دانشجویان دریافت نمی‌شود. این مقررات برای تمامی مقاطع معتبر است. بنا بر اطلاعات وزارت آموزش، علوم و فرهنگ شلسویگ هولشتاین تنها برای ادامه تحصیل در برخی رشته‌ها در مقطع مستر شهریه تعیین شده است. عدم پرداخت شهریه شامل حال موسسات آموزش عالی غیردولتی نمی‌شود. دانشگاه‌های ایالت شلسویگ هولشتاین از دانشجویان برای پوشش هزینه‌های اداری مبلغی برای هر ترم دریافت می‌کنند.

ایالت تورینگن (Thüringen (TH

ایالت تورینگن از متقاضیان شرایط تحصیل در آلمان و مراکز آموزش عالی دولتی این ایالت برای نخستین مقطع تحصیلی هیچ شهریه‌ای مطالبه نمی‌کند. مانند بسیاری دیگر از ایالت‌های آلمان در هر ترم مبلغی از دانشجویان برای پوشش هزینه‌های اداری دریافت می‌شود که از جمله هزینه رفت و آمد با وسایل حمل و نقل عمومی هم در آن لحاظ شده ‌است. این مقدار در مراکز آموزش عالی تورینگن متفاوت است. برای مثال برای تحصیل در دانشگاه “فریدریش شیلر” شهر “ینا” حدود ۱۸۳ یورو در هر ترم یا در مرکز آموزش عالی “اشمال‌کالدن” ۹۰ / ۸۸ یورو برای هر ترم پرداخت می‌شود. برای تحصیل طولانی مدت (۴ ترم بیشتر از زمان تعیین شده) دانشجو مجبور به پرداخت ۵۰۰ یورو شهریه برای هر ترم است. ثبت‌نام در مقطع دکترا هم مانند دیگر مقاطع در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی تورینگن بدون پرداخت شهریه امکان‌پذیر است. اما داوطلبان مبلغی بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ یورو برای روند بررسی درخواست و اخذ پذیرش در این مقطع می‌پردازند. برای تحصیل در دانشگاه‌های غیر دولتی به رسمیت شناخته شده توسط دولت ایالتی، دانشجویان مجبور به پرداخت شهریه هستند. برای مثال برای تحصیل در مرکز آموزش عالی SRH ماهیانه ۴۲۰ یورو شهریه برای هر ترم پرداخت می‌شود.

دانشگاه بن

Universitt Bonn

 

دانشگاه بن به آلمانی (Rheinische Friedrich Wilhelms Universität Bonn) در شهر بن نزدیک به ۲۰۰ سال است که از تاسیس آن می گذرد. شهر بن در دوره ای پایتخت کشور آلمان غربی بوده است و محل بسیاری از دانشگاه ها و موسسات دولتی بوده که به تدریج به برلین منتقل می شوند. شهر بن زادگاه بزرگ موسیقی جهان بتهون است. بیش از ۳۵۰۰۰ دانشجو در دانشگاه بن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه بن همانند دانشگاه برلین در زمینه تحصیل و تحقیق فعالیت می کند. دانشگاه بن در جایگاه ۲۳۱ درمیان دانشگاه های جهان قرار دارد.

رشته های تحصیلی در دانشگاه بن

۱- علوم کشاورزی

۲- اقتصاد کشاورزی و مواد غذایی

۳- علوم کشاورزی و مدیریت منابع

۴- الهیات

۵- جامعه شناسی

۶- زبانشناسی

۷- مطالعات آسیا

۸- فیزیک

۹- بیوشیمی

۱۰- زیست شناسی

۱۱- شیمی

۱۲- علوم کامپیوتر

۱۳- آموزش زبان آلمانی

۱۴- مطالعات فرانسه و آلمان

۱۵- حقوق آلمان

۱۶- اقتصاد

۱۷- مطالعات جهان

۱۸- ادبیات انگلیسی

۱۹- الهیات پروتستان

۲۰- باستان شناسی

۲۱- نقشه برداری

۲۲- زمین شناسی

۲۳- ادبیات آلمانی

۲۴- مدیریت بهداشت

۲۵- انفورماتیک

۲۶- مطالعات ادیان

۲۷- مدیریت بحران

۲۸- حقوق و اقتصاد

۲۹- مطالعات رسانه

۳۰- پزشکی

دانشگاه-فرایبورگ

University of Freiburg

 

دانشگاه فرایبورگ یکی از با سابقه ترین دانشگاه های آلمان است که در سال 1457 میلادی در شهر فرایبورگ تاسیس شد. رتبه دانشگاه فرایبورگ 133 می باشد که جزء برترین دانشگاه های جهان به حساب می آید.
در حال حاظر حدود 23 هزار دانشجو در دانشگاه فرایبورگ مشغول به تحصیل می باشند که 60 درصد آنان در مقطع کارشناسی و 40درصد ماقی مانده آنان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل می دهند.

در حدود 3 هزار دانشجو از کشورهای مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 54درصد آنان در مقطع کارشناسی و 46درصد در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل می باشند.
دروس به دو زبان المانی و انگلیسی ارائه میشود که برای ورود به دوره های دانشگاه مدرک زبان مورد نیاز است.
دانشگاه فرایبورگ دارای 11 دانشکده می باشد که شامل دانشکده های الهیات، حقوق، پزشکی، اقتصاد، زبان، فلسفه، ریاضی و فیزیک، شیمی و داروسازی، زیست، علوم محیط زیست، مهندسی می باشد.

دانشگاه اشتوتگارت

University of Stuttgart

 

دانشگاه اشتوتگارت یکی از بزرگترین دانشگاه های آلمان است و دانشجویان رشته هایی مانند مهندسی عمران، مهندسی برق، صنایع و مکانیک در آن مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه اشتوتگارت به طور خاص برای زیر رشته هایی مانند مهندسی فرایند، مهندسی هوافضا و برخی زیر رشته های حسابداری از سراسر جهان دانشجو می پذیرد. و دانشگاه اشتوتگارت همانند دانشگاه های بزرگی مثل کارلسروهه، فنی مونیخ، فنی آخن و فنی دارمشتات جزء محبوب ترین دانشگاه های آلمان برای دانشجویان مهندسی است.
اشتوتگارت شهری که دایملر در آن ماشین را ابداع کرد و بیشتر از هر منطقه دیگری در آلمان در آن ایده های نو ثبت شده است.

کیفیت زندگی و رفاه در اشتوتگارت بسیار بالاست و هزینه های زندگی به واسطه حمل و نقل سراسری بسیار پایین است.

دانشگاه اشتوتگارت دانشگاهی غیر رایگان اما ارزان

از پاییز ۲۰۱۷دانشجویان باید شهریه بپردازند. این شهریه برای مقطع لیسانس ۱۵۰۰ یورو در ترم و برای فوق لیسانس ۶۵۰ یورو در ترم خواهد بود.


هزینه زندگی در اشتوتگارت

به طور متوسط چیزی حدود ۷۵۰ یورو برای هر ماه نیاز خواهید داشت که بخش بزرگی از آن برای اجاره خانه خواهد بود. ۹۰ یورو ببرای بیمه باید در نظر بگیرید و چیزی حدود ۲۰۰یورو در ماه برای حمل و نقل عمومی. به این هزینه ها مخارجی مانند غذا را هم اضافه کنید.


چگونه پذیرش بگیریم؟

موسسه سروش دانش پرشین اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار خواهد داد اما به صورت آنلاین باید برای پذیرش یا اپلای اقدام کنید

مدارک لازم برای پذیرش
ریز نمرات رسمی و تایید شده کارشناسی

دانشنامه رسمی کارشناسی یا همان گواهی پایان تحصیلات که از بخش تحصیلات تکمیلی دانشگاه میتوانید دریافت کنید

البته باید توجه کنید که مدارک باید ترجمه شده باشد

زبان مورد نیاز

برای تحصیل در  آلمان و دانشگاه و یا به صورت کلی در آلمان شما به مدرک زبان آلمانی نیاز دارید که برای گرفتن مدرک زبان باید اقدام کنید.


زمان پذیرش

مانند دیگر دانشگاه ها 2 بار در سال برای پذیرش می توانید اقدام کنید
رشته‌های فنی در دانشگاه اشتوتگارت طرفداران بسیاری دارد. تعدادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه در شهر اشتوتگارت، پایتخت ایالت بادن‌وورتنبرگ قرار گرفته. تحصیل به زبان انگلیسی در ۲۱ رشته علاوه بر رشته‌های دیگری که در دانشگاه اشتوتگارت به زبان آلمانی ارائه می‌شود، امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در این دانشگاه، در مجموع ۲۱رشته تحصیلی فراهم شده است. در میان این رشته می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
مهندسی مکانیک، مهندسی مواد، مهندسی و مدیریت منابع آب، علوم سیاسی، فیزیک، زبان و ادبیات انگلیسی و مهندسی کامپیوتر. دانشجویان ایرانی در دانشگاه اشتوتگارت دانشگاه اشتوتگارت بیش از ۱۴۰ مرکز علمی را در خود جای داده است که در کنار دانشکده‌های دانشگاه، در مجموع پذیرای بیش از ۱۹ هزار دانشجو هستند.

فرم ارتباط با ما

اطلاعات تماس با ما

موسسه سروش دانش پرشین

آدرس: تهران، میدان قدس، ابتدای خیابان باهنر، بعد از شهرداری منطقه 1 کوچه نوری، پلاک 9 واحد 2

تلفن: 02122754566 - 02122753181

ایمیل: sdp1390@gmail.com

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9.30 الی 18 پنجشنبه ها از ساعت 9.30 الی 14

ما اینجا هستیم