چرا تحصیل در آلمان رایگان است؟

Why study in Germany is free

 رقابت دانشگاه‌های آلمان در جذب دانشجویان خارجی

موسسه سروش دانش پرشین
به گفته رئیس مرکز مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان، ارائه واحدهای درسی به زبان انگلیسی و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی از راه‌های ترغیب متقاضیان خارجی به تحصیل در  آلمان دانشگاه‌های آلمان است. دانشگاه‌های آلمان در سالهای اخیر در عرصه جذب دانشجویان خارجی رقابت بسیار زیادی با کشورهای مطرح در این زمینه دارند.


طبق اعلام مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)، دانشگاه‌های آلمان قصد دارند تا سال ۲۰۲۰ میلادی شمار دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل رایگان در آلمان این کشور را به ۳۵۰ هزار نفر افزایش دهد. در حال حاضر بیش از ۲۵۰ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های آلمان مشغول به تحصیل هستند. مؤسسه مزبور که با پشتوانه مالی از سوی وزارت خارجه و وزارت علوم و تحقیقات این کشور اداره می‌شود، از جمله تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان وظایف خود را حمایت از تحصیل دانشجویان آلمانی در سایر کشور‌ها و همچنین پشتیبانی و اعطای بورس تحصیلی به متقاضیان خارجی تحصیل در دانشگاه‌های آلمان اعلام کرده است.

مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان با اشاره به آمار خود متذکر شده که تنها در سال ۲۰۱۲ میلادی به بیش از ۴۵ هزار ۲۰۰ دانشجوی خارجی بورس تحصیلی اعطا کرده است.


چاپ   ایمیل