مزایای تحصیل در خارج از کشور

Benefits of studying abroad

  چرا باید در خارج از کشور تحصیل کنیم؟

شاید بارها و بارها فکر تحصیل در خارج از کشور از ذهنتان گذشته باشد و هر چقدر که این نیاز در شما ضروری‌تر به نظر برسد بیشتر به آن و راه ها، معایب و مزایای تحصیل در خارج از کشور و کشورهای دیگر فکر خواهید کرد،

اینکه تحصیل در یک دانشگاه خارجی برای شما مناسب است یا نه، کاملا مطمئن نیستید و یا نیاز دارید که خانواده‌تان را برای این‌کار متقاعد کنید، پیشنهاد می‌کنیم دلایل تحصیل در خارج از کشور را مطالعه کنید و با دیدی بازتر دست به انتخاب بزنید.

۱. رشد شخصیتی و فردی با استفاده از کسب تجربه جدید
یکی از بهترین و جالب‌ترین ویژگی‌های تحصیل در خارج از کشور، (حتی با اینکه ممکن است یکی از دلهره‌آورترین ویژگی‌های آن هم باشد) این است که مرز‌های جدید را به روی خود باز می کنید و دنیای دیگری را تجربه می کنید و خودتان را در این مسیر به چالش می کشید.در نهایت، از محیط امن خود بیرون می آیید و خود را محک می زنید و تجربه جدیدی کسب می کنید.زیرا همزمان که با شرایط جدید آشنا می شوید مهارت‌های با ارزش زندگی را هم یاد خواهید گرفت، مهارت‌هایی که ممکن بود اگر در کشور خودتان بودید هرگز با آن‌ها آشنا نشوید.

۲.تجربه زندگی با دیگر فرهنگ ها
زمانی که با فرهنگ جدید آشنا می شوید از دستورعمل های جدید، راه های جدید یادگیری، روش های جدید ارتباطی اجتماعی، سنت ها و رسوم جدید آگاه می شوید. تحصیل در خارج از کشور می تواند نقطه شروع خوبی برای این کار باشد.

۳.زبان آموزی
شاید سال ها مشغول یادگیری زبان خارجی بوه باشید و یا احساس می کنید باید از ابتدا شروع کنید. در هرصورت، تحصیل در دانشگاه های یک کشور دیگر فرصت و محیط بسیار مناسبی برای یادگیری زبان در بهترین شکل ممکن است. فراموش نکنید، هرچقدر هم در کلاس های مختلف زبان ثبت نام کنید و عالی باشید، هیچ وقت به جذابیت صحبت کردن با مردم کوچه و بازار کشوری مانند آلمان در شهر برلین یا در یکی از دانشگاه های کشور اتریش و یا هر کشوری که به زبان آن علاقه مند هستید، نخواهد رسید. با اینکه یکی از دلایل تحصیل یادگیری زبان است، اما نباید صرفا برای یادگیری یک زبان خارجی به تحصیل در آن کشور اقدام نمود.

۴.پیشرفت تحصیلی
یکی از بهترین دلایل برای ادامه تحصیل در خارج از کشور پیشرفت تحصیلی است. افزایش سطح سواد دانشگاهی، گزینه های بهتر زندگی و امکانات به شیوه ای خارق العاده و فراگیر است. به طور مثال اگر زمینه تحصیلی شما پزشکی باشید می توانید به کشوری مانند آلمان سفر کنید و از مزایای رایگان بودن همراه با کیفیت بسیار بالای آموزشی بهره مند شوید و آینده خود را تضمین نمایید و یا اگر رشته شما شیمی باشد می توانید بر رشته خود تمرکز کنید و یا به دنبال موارد جدید باشید. رشته های محبوبی همچون رشته های مهندسی، علوم کامپیوتر، روانشناسی، هنر، تجارت، مدیریت و دیگر رشته ها، فرصت های بیشماری را برای شما به همراه خواهند آورد( البته کشور ما هم مزایای بیشماری دارد، هرگز این فرصت ها را از دست ندهید). در هر صورت تحصیل در کشوری دیگر با فرهنگ، مردم و آب و هوای متفاوت دیدگاه های متفاوتی نه تنها در موضوعات درسی، بلکه در بیشتر زمینه های زندگی برای شما فراهم می کند.

۵.ملاقات با مردم جدید و پیدا کردن دوست‌های تازه
بسیاری از دانشجویان به خاطری ترس از ازدست دادن دوستان و دور شدن از خانواده‌شان هنگام تصمیم به تحصیل در کشوری دیگر دچار تردید می شوند. اما به راحتی می توانید از طریق شبکه های مجازی در کنار آن ها باشید و تعامل داشته باشید. با تحصیل در خارج از کشور، دوستان شما در کشور خودتان خواهند بود و شانس پیدا کردن دوستان جدید را به خود می دهید. داشتن ارتباطات جمعی در شروع کار، در غلبه بر احساس سرخوردگی و نا آشنایی با فرهنگ جدید بسیار کمک خواهد کرد. شاید بهترین دوستان در طول زندگی خود را در همین دوران پیدا کنید.


چاپ   ایمیل