تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان

تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان

اصل مهم در دانشگاه‌های آلمان، اصل یکپارچگی آموزش و پژوهش است. دانشگاه نه تنها مکانی برای آموزش بلکه همزمان مکانی است برای پژوهش محسوب می شود. دولت و یا نهادهای گوناگون، در چهارچوب قراردادهای خاصی، تسهیلات مالی برای امور آموزشی و پژوهشی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهند.

رشته تحصیلی آینده پژوهی در آلمان

رشته تحصیلی آینده پژوهی در آلمان

تحصیل در رشته "آینده‌پژوهی"؛ کشف ایده‌هایی برای آیندگان

"آینده‌پژوهی" از رشته‌های تحصیلی نوینی است که به تحقیق و طراحی شرایط مطلوب‌تر برای زندگی آیندگان در این جهان می‌پردازد. دانشگاه آزاد برلین از جمله دانشگاه‌هایی است که این رشته را در مقطع کارشناسی ارشد عرضه می‌کند. در آلمان مطالعه تاریخ از اهمیت به‌سزایی برخوردار است، اما به مطالعه و تحقیق درباره آینده اهمیت کافی داده نمی‌شود.

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی

مراحل اخذ پذیرش تحصیلی

شاید برای خیلی از دوستان اخذ پذیرش از دانشگاه ها یک کار بزرگ و دور از دسترس به نظر برسد اما حقیقت این است که گرفتن پذیرش یک فرمول مشخص دارد.
اگر بخواهیم کلیات مربوطه را بصورت تیتروار تعریف کنیم به اینصورت خواهد بود: مشاوره و پذیرش تحصیلی
✔ ساختن یک رزومه خوب یا عالی در دوران تحصیل

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک

ترجمه مدارک:
یکی از الزامات و شاید مهمترین موارد برای اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین اقدام برای ویزا، تهیه مدارک و ترجمه رسمی آنها است. به طوری که مورد تایید دانشگاهها و سفارتخانه های مد نظر باشد. در ترجمه مدارک گاها” نواقص و اشتباهاتی دیده می شود که منجر به تعویق افتادن روند پذیرش و یا ویزا می شود.

چرا تحصیل در آلمان رایگان است؟

چرا تحصیل در آلمان رایگان است؟

رقابت دانشگاه‌های آلمان در جذب دانشجویان خارجی

موسسه سروش دانش پرشین
به گفته رئیس مرکز مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان، ارائه واحدهای درسی به زبان انگلیسی و به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی از راه‌های ترغیب متقاضیان خارجی به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان است.

مزایای تحصیل در خارج از کشور

مزایای تحصیل در خارج از کشور

شاید بارها و بارها فکر تحصیل در خارج از کشور از ذهنتان گذشته باشد و هر چقدر که این نیاز در شما ضروری‌تر به نظر برسد بیشتر به آن و راه ها، معایب و مزایای تحصیل در کشورهای دیگر فکر خواهید کرد، اینکه تحصیل در یک دانشگاه خارجی برای شما مناسب است یا نه، کاملا مطمئن نیستید و یا نیاز دارید که خانواده‌تان را برای این‌کار متقاعد کنید، پیشنهاد می‌کنیم دلایل تحصیل در خارج از کشور را مطالعه کنید و با دیدی بازتر دست به انتخاب بزنید.

بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیلی آلمان

بسیاری از برندگان جایزه‌ی نوبل در سال‌های گذشته، کسانی هستند که درآلمان به دنیا آمده‌اند ولی در خارج از این کشور، به‌ویژه در ایالات متّحده‌ی امریکا زندگی می‌کنند. امروزه آلمان در بخش پژوهش بیش از پیش به سرمایه‌گذاری می‌پردازد. به‌گونه‌ای که سالانه تقریباً ۴۵ میلیارد یورو به بخش پژوهش و توسعه تعلّق می‌گیرد.

برخی اطلاعات ضروری برای تحصیل در آلمان

برخی اطلاعات ضروری برای تحصیل در آلمان

تحصیل آلمان
جمهوری فدرال آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای پیشرو جهان و جزء کشورهای اروپای غربی است که با کشورهای پیشرفته دیگری همچون : دانمارک، سوئیس، اتریش، بلژیک، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ، چک، لهستان هم مرز مباشد و روابط اقتصادی و اجتماعی بسیار نزدیکی با آنها دارد.آلمان ها از نژاد ژرمن ها بودند که در کنار دریای سیاه و رود دانوبب زندگی می کردند و بعد ها به سوی رود راین کوچ کردند.

آزمون های بین المللیTOEFL-IELTS-GRE

آزمون های بین المللیTOEFL-IELTS-GRE

آزمون آیلتس IELTS چیست؟

آیلتس یکی از آزمون بین الملی زبان انگلیسی است. این آزمون توانایی برقراری ارتباط در زبان انگلیسی را با توجه به مهارت های چهار گانه Listening ، Reading ، Speaking ، Writing در افرادی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان تحصیل یا کار کنند، می سنجد. آزمون آیلتس در دو نوع مختلف آکادمیک و جنرال ترینیگ برگزار می شود:

تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان

برای تحصیل در آلمان، متقاضیان باید نحوه تحصیل در کشور آلمان را بدانند.
اصل مهم در دانشگاه‌های آلمان، اصل یکپارچگی آموزش و پژوهش است. دانشگاه نه تنها مکانی برای آموزش بلکه همزمان مکانی است برای پژوهش محسوب می شود. دولت و یا نهادهای گوناگون، در چهارچوب قراردادهای خاصی، تسهیلات مالی برای امور آموزشی و پژوهشی در اختیار دانشگاه‌ها قرار می‌دهند. علاوه بر این، مراکز آموزش عالی علمی می‌توانند برای انجام پروژه‌های پژوهشی ویژه (SFB) از جامعه‌ی تحقیقاتی آلمان (DFG) درخواست کمک مالی کنند.

مشاوره تخصصی ویزای تحصیلی

مشاوره تخصصی ویزای تحصیلی

تنها گرفتن پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه حتی درجه اول دنیا، شاید نتواند تمام خواسته ها و انتظارات یک فرد برای رسیدن به هدف نهایی او را بر آورده نماید. زیرا اخذ پذیرش تحصیلی تنها بخشی از یک پروسه ای است که هر فرد برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی برای خود تنظیم می نماید. البته زمانی که شما کشورهای اروپایی و یا امریکایی را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایید، این مسئله واضح تر و پررنگ تر جلوه می نماید. زیرا همواره مشکلات اخذ ویزا از این کشور ها، یکی از دغدغه های ذهنی افراد برای ادامه تحصیل می باشد.

بیمه دانشجویی در آلمان

بیمه دانشجویی در آلمان

تمامی دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان موظف هستند تحت پوشش بیمه (“بیمه درمانی دانشجویی” (studentische Krankenversicherung) باشند. بدون قرارداد بیمه امکان ثبت نام در دانشگاه‌ها وجود ندارد. تبعه کشورهای اتحادیه اروپا این امکان را دارند تا از بیمه کشور خود در خاک آلمان استفاده نمایند.

فرم ارتباط با ما

اطلاعات تماس با ما

موسسه سروش دانش پرشین

آدرس: تهران، میدان قدس، ابتدای خیابان باهنر، بعد از شهرداری منطقه 1 کوچه نوری، پلاک 9 واحد 2

تلفن: 02122754566 - 02122753181

ایمیل: sdp1390@gmail.com

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9.30 الی 18 پنجشنبه ها از ساعت 9.30 الی 14

ما اینجا هستیم