چهارشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۸

آشنائی با قوانین زندگی در آلمان

Living Geramny

زندگی مردم آلمان همانند اکثر مردم کشورهای اروپای غربی، در آرامش و رفاه کامل می باشد و مردم با این سبک خو کرده و انتظارات زیادی را از جامعه ای که در آ« زندگی می کنند برای برآروده کردن نیازهایشان داردند. هر فردی خود را موظف میداند که هم آرامش دیگران را بر هم نزند، و هم از حق و حقوق قانونی خود در برابر زندگی آرام، دفاع کند. موسیقی با صدای بلند، پارتی های پر سر و صدا و غیره می تواند منجر به مشکلات و اختلاف بین افراد ساکن در یک ساختمان شود. آزار و اذیت همسایگان با ایجاد سر و صدای زیاد در آلمان، را در اصطلاح آلمانی (Ruhestörung) می گویند.

وضعیت اقتصادی و اجتماعی دانشجویان در آلمان

the economic and social situation of students in germany

مرکز خدمات دانشجویی آلمان، وزارت آموزش و پژوهش آلمان (BMBF) و مرکز پژوهش دانشگاهی و علمی آلمان (DZHW)در برلین گزارش ویژه‌ای را در مورد وضع اجتماعی و اقتصادیدانشجویان خارجی ارائه دادند. بر اساس تحقیقی که در مورد وضع اجتماعی و اقتصادی دانشجویان خارجی در آلمان صورت گرفته است، آمار نشان داده که این دانشجویان از وضع زندگی خود روی هم رفته راضی‌اند.
روند ارزیابی مدارک برای آنها آسان‌‌تر شده است، اما پیدا کردن خانه همچنان مشکل است.

بیمه دانشجویی در آلمان

student insurance in germany

تمامی دانشجویان هنگام ثبت نام در دانشگاه‌های آلمان موظف هستند تحت پوشش بیمه (“بیمه درمانی دانشجویی” (studentische Krankenversicherung) باشند. بدون قرارداد بیمه امکان ثبت نام در دانشگاه‌ها وجود ندارد. تبعه کشورهای اتحادیه اروپا این امکان را دارند تا از بیمه کشور خود در خاک آلمان استفاده نمایند.

هزینه زندگی دانشجویی در آلمان

living costs in Germany for international students

 بطور کلی هزینه های زندگی دانشجویی در آلمان ماهیانه در حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ یورو می باشد که می تواند با توجه به سبک و شیوه زندگی افراد، این مبلغ نیز می تواند متغیر باشد. هزینه زندگی ماهیانه شامل: اجاره خوابگاه یا خانه، خوراک و پوشاک، بیمه درمانی، رفت و آمد، تفریح و سرگرمی، تلفن، اینترنت و … می باشد.

سئوالات متداول زندگی و تحصیل در آلمان

frequently asked questions about living and studying in germany

برای شروع چه کار بکنم؟

برای شروع نیاز به کسب اطلاع کافی و وافی در درباره: شرایط پذیرش, سطح معلومات زبان و طبیعتاً اطلاعات درباره تمام مسائل مربوط به روادید و قوانین اقامت، را باید بدست آورید.

بهترین شهرهای آلمان

best cities in germany

 آلمان مملوء از شهرهای پیشرفته‌ی صنعتی، شهرها و روستاهای جذاب و مناطق بیرون شهر پر از کاخ‌های زیبا است که آن را به مقصدی جذاب برای دوستداران فرهنگ و طبیعت و بناهای تاریخی بدل کرده است.

درباره آلمان

about germany

معرفی کلی کشور آلمان
جمهوری فدرال آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای پیشرو جهان و جزء کشورهای اروپای غربی است که با کشورهای پیشرفته دیگری همچون : دانمارک، سوئیس، اتریش، بلژیک، فرانسه، هلند، لوکزامبورگ، چک، لهستان هم مرز مباشد و روابط اقتصادی و اجتماعی بسیار نزدیکی با آنها دارد.

بایدها و نبایدهای مهاجرت به آلمان

emigration to germany

آلمان با توجه به توسعه اقتصادی، صنعتی، رفاهی و اجتماعی که در سالهای اخیر بدست آورده است، یکی از کشورهای رویاهای افراد برای زندگی و تحصیل می باشد. علاوه بر ایرانیان، بسیاری افراد از سراسر جهان، آلمان را جزو بهترین کشور دنیا برای کار و زندگی می دانند و تمایل بسیار زیادی به مهاجرت به آلمان دارند. «واقعیت این است که همه دنیا آلمان را دوست دارند ولی آلمان کسی را دوست ندارد».

فرم ارتباط با ما

اطلاعات تماس با ما

موسسه سروش دانش پرشین

آدرس: تهران، میدان قدس، ابتدای خیابان باهنر، بعد از شهرداری منطقه 1 کوچه نوری، پلاک 9 واحد 2

تلفن: 02122754566 - 02122753181

ایمیل: sdp1390@gmail.com

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9.30 الی 18 پنجشنبه ها از ساعت 9.30 الی 14

ما اینجا هستیم