دلایل رد (Reject) ویزا توسط سفارت آلمان

Reasons for visa refusal by German Embassy

 

مهمترین دلایل ریجکتی(ردی) ویزای آلمان

سفارت آلمان ممکن است به یک یا چند دلیل از دلایل زیر با ویزای شما موافقت ننماید. معمولا به شما یک سال نیز فرصت می دهد تا مدارک و مستندات خود را (به زبانی آلمانی یاانگلیسی و یا ترجمه شده به زبان آلمانی یا انگلیسی) با ایمیل، شخصاً و یا کتباً از طریق پست و یا نمابر و در صورت نیاز به همراه مدارک مورد نیاز، به سفارت آلمان ارائه نمایید. چنانچه در مهلت مقرر اظهار نظر ننمایید، درخواست شما بدون اظهار نظر شما، به دلیل یکی از موارد زیر رد خواهد شد:.

بنا بر ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۱ قانون اتباع بیگانه برای شما ممنوعیت قانونی اقامت در آلمان وجود دارد.
بنا به ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۲ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه،  احتمال می‌رود که از لحاظ مالی جهت اقامت و یا بازگشت از سفر، به اندازه‌ی کافی تأمین نباشید.
چون مدارک ارائه شده مالی کفایت مخارج شما را نمی‌کند. ویزای تحصیلی المان
بنا ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه احتمال می‌رود که اقامت شما باعث تضرر مالی افراد حقوقی در آلمان گردد.
بنا به ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۴ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه احتمال می‌رود که اقامت شما ممکن است باعث بر هم زدن نظم عمومی و امنیت گردد.
چون به نظر می‌رسد مدارک ارائه شده جعلی یا مخدوش و درخواست شما مصلحتی بوده است( در خصوص ازدواج و یا درخواست ویزای همراه).
چون در گذشته اقامت‌های غیر مجاز در محدوده شنگن داشته‌اید.
بنا ماده ۲۱ بند ۱ تبصره ۲ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه، به دلایلی احتمال می‌رود که پس از اعتبار روادید، شما داوطلبانه از کشور آلمان خارج نشوید، زیرا نتوانسته‌اید به گونه‌ای قانع‌کننده وابستگی‌های خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در محل سکونت فعلی خود اثبات نمایید.
یکی از کشورهای طرف قرارداد شنگن دلیلی مبنی بر رد تقاضای روادید اعلام نموده است. (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۲ قانون اتباع بیگانه- برای ویزای توریستی و یا دیداری)
گذرنامه شما مورد قبول کلیه کشورهای شنگن نمی‌باشد. و یا از دیدگاه قانون اتباع بیگانه ۲۰۰۵ گذرنامه دارای اعتبار نمی‌باشد .
تعداد روادید صادر شده از حد مجاز ۹۰ روز بیشتر خواهد بود. (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۴ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)
صدور روادید ممکن است منجر به اختلال در روابط بین‌الملل گردد (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)
بنا بر ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۱ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه، گواهی ویزای تحصیلی آلمان سلامت شما  بنا بر ماده ۲۳ بیانگر بیماری صعب‌العلاج می‌باشد
دلایلی دال بر آن است که ممکن است عضو گروهک و یا سازمان تبهکارانه و یا عضو گروه‌های تروریستی که امنیت داخلی و خارجی جمهوری آلمان را تهدید می‌نماید، باشید.
دلایلی دال بر آن است که ممکن است اقامت شما منجر به برهم زدن امنیت و نظم عمومی گردد.
دلایلی دال بر آن است که ممکن است شما در ملأ عام، در یک جلسه و یا با پخش اعلامیه برای جرمی نسبت به صلح، جنایت جنگی، جنایت به انسانیت و یا اقدامات تروریستی تبلیغ کرده و یا تبلیغ نمایید و یا موافقت خود را با آنها اعلام کرده و یا نمایید.
بنا بر ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه درروند صدور روادید اطلاعات غلط داده‌اید.
به نظر آید که شما خارج از سفر کاری و مواردی که در ماده ۲۴ عنوان گشته است، قصد کار کردن و کسب درآمد در سطح کشور جمهوری آلمان را داشته باشید.
پس از بررسی‌های به عمل آمده، درخواست شما رد گشته است. زیرا بنابر ماده ۲۱ بند ۲ تفاهم‌نامه اجرایی شنگن، نمایندگی دیگری از کشورهای شنگن مسئول درخواست شما می‌باشد.


موسسه سروش دانش پرشین، با تجربه چندین ساله در دریافت ویزای تحصیلی، در خدمت شما می باشد.


چاپ   ایمیل