پنجشنبه, ۰۹ تیر ۱۴۰۱

دلایل رد (Reject) ویزا توسط سفارت آلمان

Reasons for visa refusal by German Embassy

 

مهمترین دلایل ریجکتی(ردی) ویزای آلمان

سفارت آلمان ممکن است به یک یا چند دلیل از دلایل زیر با ویزای شما موافقت ننماید. معمولا به شما یک سال نیز فرصت می دهد تا مدارک و مستندات خود را (به زبانی آلمانی یاانگلیسی و یا ترجمه شده به زبان آلمانی یا انگلیسی) با ایمیل، شخصاً و یا کتباً از طریق پست و یا نمابر و در صورت نیاز به همراه مدارک مورد نیاز، به سفارت آلمان ارائه نمایید. چنانچه در مهلت مقرر اظهار نظر ننمایید، درخواست شما بدون اظهار نظر شما، به دلیل یکی از موارد زیر رد خواهد شد:.

بنا بر ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۱ قانون اتباع بیگانه برای شما ممنوعیت قانونی اقامت در آلمان وجود دارد.
بنا به ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۲ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه،  احتمال می‌رود که از لحاظ مالی جهت اقامت و یا بازگشت از سفر، به اندازه‌ی کافی تأمین نباشید.
چون مدارک ارائه شده مالی کفایت مخارج شما را نمی‌کند. ویزای تحصیلی المان
بنا ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه احتمال می‌رود که اقامت شما باعث تضرر مالی افراد حقوقی در آلمان گردد.
بنا به ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۴ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه احتمال می‌رود که اقامت شما ممکن است باعث بر هم زدن نظم عمومی و امنیت گردد.
چون به نظر می‌رسد مدارک ارائه شده جعلی یا مخدوش و درخواست شما مصلحتی بوده است( در خصوص ازدواج و یا درخواست ویزای همراه).
چون در گذشته اقامت‌های غیر مجاز در محدوده شنگن داشته‌اید.
بنا ماده ۲۱ بند ۱ تبصره ۲ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه، به دلایلی احتمال می‌رود که پس از اعتبار روادید، شما داوطلبانه از کشور آلمان خارج نشوید، زیرا نتوانسته‌اید به گونه‌ای قانع‌کننده وابستگی‌های خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را در محل سکونت فعلی خود اثبات نمایید.
یکی از کشورهای طرف قرارداد شنگن دلیلی مبنی بر رد تقاضای روادید اعلام نموده است. (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۲ قانون اتباع بیگانه- برای ویزای توریستی و یا دیداری)
گذرنامه شما مورد قبول کلیه کشورهای شنگن نمی‌باشد. و یا از دیدگاه قانون اتباع بیگانه ۲۰۰۵ گذرنامه دارای اعتبار نمی‌باشد .
تعداد روادید صادر شده از حد مجاز ۹۰ روز بیشتر خواهد بود. (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۴ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)
صدور روادید ممکن است منجر به اختلال در روابط بین‌الملل گردد (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)
بنا بر ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۱ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه، گواهی ویزای تحصیلی آلمان سلامت شما  بنا بر ماده ۲۳ بیانگر بیماری صعب‌العلاج می‌باشد
دلایلی دال بر آن است که ممکن است عضو گروهک و یا سازمان تبهکارانه و یا عضو گروه‌های تروریستی که امنیت داخلی و خارجی جمهوری آلمان را تهدید می‌نماید، باشید.
دلایلی دال بر آن است که ممکن است اقامت شما منجر به برهم زدن امنیت و نظم عمومی گردد.
دلایلی دال بر آن است که ممکن است شما در ملأ عام، در یک جلسه و یا با پخش اعلامیه برای جرمی نسبت به صلح، جنایت جنگی، جنایت به انسانیت و یا اقدامات تروریستی تبلیغ کرده و یا تبلیغ نمایید و یا موافقت خود را با آنها اعلام کرده و یا نمایید.
بنا بر ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه درروند صدور روادید اطلاعات غلط داده‌اید.
به نظر آید که شما خارج از سفر کاری و مواردی که در ماده ۲۴ عنوان گشته است، قصد کار کردن و کسب درآمد در سطح کشور جمهوری آلمان را داشته باشید.
پس از بررسی‌های به عمل آمده، درخواست شما رد گشته است. زیرا بنابر ماده ۲۱ بند ۲ تفاهم‌نامه اجرایی شنگن، نمایندگی دیگری از کشورهای شنگن مسئول درخواست شما می‌باشد.


موسسه سروش دانش پرشین، با تجربه چندین ساله در دریافت ویزای تحصیلی، در خدمت شما می باشد.

نمونه فرم های ویزا

Visa forms

 

فرم های مورد نیاز سفارت آلمان

فرم ویزای تحصیلی آلمان

فرم راهنما جهت تایید مدارک سفارت آلمان

فرم درخواست گواهی عدم سوء پیشینه

قانون اساسی کشور آلمان رو به ۲ زبان فارسی و آلمانی از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود قانون اساسی آلمان به زبان فارسی و آلمانی

فرم های مورد نیاز سفارت اتریش

فرم ویزای شینگن اتریش

 

مشاوره تخصصی ویزای تحصیلی

Visa advice

 

چرا باید برای گرفتن ویزا از مشاور استفاده کرد؟

تنها گرفتن پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه حتی درجه اول دنیا، شاید نتواند تمام خواسته ها و انتظارات یک فرد برای رسیدن به هدف نهایی او را بر آورده نماید. زیرا اخذ پذیرش تحصیلی تنها بخشی از یک پروسه ای است که هر فرد برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی برای خود تنظیم می نماید. البته زمانی که شما کشورهای اروپایی و یا امریکایی را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایید، این مسئله واضح تر و پررنگ تر جلوه می نماید. زیرا همواره مشکلات اخذ ویزا از این کشور ها، یکی از دغدغه های ذهنی افراد برای ادامه تحصیل می باشد.

 شاید تنها تجربه کاری بالا بتواند به عنوان یک ابزار قوی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی به کمک یک متقاضی بیاید. زیرا قوانین مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی آلمان از یک کشور اروپائی و یا امریکائی تقریبا مشابه و یکسان می باشد و در نظر اول یک متقاضی ویزای تحصیلی با یک لیستی از مدارکی که باید به سفارت یک کشور ارائه دهد مواجه می شود که تهیه آن شاید کار بسیار سخت و دشواری نباشد.

اما زمانی که دلایل متفاوت ردی(Reject) ویزا توسط یک سفارت مورد توجه قرار میگیرد، آن وقت مشخص می شود که چه نکات ریزی می تواند در صدور و یا رد ویزای یک نفر تاثیر به سزایی بگذارد.

برخی از دلایل ردی ویزای توسط بعضی از سفارت خانه ها عبارتند از:

علیه شما ممنوعیت قانونی اقامت موجود می‌باشد(ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۱ قانون اتباع بیگانه)

بنا به دلایلی احتمال می‌رود که از لحاظ مالی جهت اقامت و یا سفر بازگشت، به اندازه‌ی کافی تأمین مالی نباشید. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۲ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

چون مدارک مالی ارائه شده کفایت مخارج را نمی‌کند.

بنا به دلایلی احتمال می‌رود که اقامت شما باعث تضرر مالی افراد حقوقی گردد. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

بنا به دلایلی احتمال می‌رود که اقامت شما ممکن است باعث بر هم زدن نظم عمومی و امنیت ملی کشور گردد. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۴ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

چون به نظر می‌رسد ازدواج مصلحتی بوده است.

چون در گذشته اقامت‌های غیر مجاز در محدوده شنگن داشته‌اید.

یکی از کشورهای طرف قرارداد شنگن دلیلی مبنی بر رد تقاضای روادید اعلام نموده است. (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۲ قانون اتباع بیگانه)

دارای بیمه حوادث و بیماری خارج از کشور نمی‌باشید. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۱ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

درروند صدور روادید اطلاعات غلط داده‌اید (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

به نظر می آید که شما قصد کار کردن و کسب درآمد را داشته باشید. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۶ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

بنابر ماده ۲۱ بند ۲ تفاهم‌نامه اجرایی شنگن، نمایندگی دیگری از کشورهای شنگن مسئول درخواست شما می‌باشد.

موارد فوق تنها بخشی از دلایل متفاوتی است که می تواند منجر به عدم صدور ویزا برای شما شود. بنابراین منطقی و معقول به نظر می رسد که قبل از مراجعه به سفارت برای مصاحبه و اخذ ویزا ، مدارک خود را کامل کرده و مشاوره های لازم در این زمینه را دریافت نمایید.

موسسه سروش دانش پرشین ، با استفاده از تجربه چندین ساله خود در زمینه تکمیل مداک ویا و مشاوره تخصصی ویزا، می تواند زمینه صدور ویزای شما را فراهم نموده و امکان صدور ویزا برای شما را تا حد ممکن بالا ببرد.

با کارشناسان موسسه ما در تماس باشید.

خدمات بعد از پذیرش

Services after reception

 

به چه خدماتی بعد از پذیرش تحصیلی، نیازمندیم؟

دغدغه فکری بسیاری از افرادی که پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه خارجی دریافت نموده و آماده سفر به آن کشور می باشند، عدم آشنایی با محیط جدید و انجام امور مرتبط با ثبت نام دانشگاهی و سایر امور مرتبط می باشد. این امر زمانی بیشتر مشهود و تاثیر گذار می شود که فرد قبلا هیچ گونه مسافرت خارجی نداشته و یا دارای سن و سال کمی بوده و تجربه کافی مسافرت به تنهایی را ندارد. اگر چه مسئولیت و وظیفه اصلی موسسه سروش دانش پرشین دریافت پذیرش تحصیلی برای متقاضی و کمک و مشاوره کامل برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد، اما از آنجائی که با اخذ پذیرش تحصیلی بسیاری از مسائل و مشکلات مختلف برای رسیدن به هدف نهایی برای متقاضی پیش می آید، موسسه ما با تکمیل خدمات خود بعد از پذیرش تحصیلی، دغدغه های فکری شما را کاهش داده و همواره همراه و مشاور شما خواهد بود.


خدماتی که بعد از اخذ پذیرش تحصیلی، موسسه به شما ارائه میدهد عبارتند از:

 • مشاوره کامل در خصوص چگونگی اخذ ویزای تحصیلی

 • کامل کردن پکیج مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت برای مصاحبه و اخذ ویزا

 • مشاوره در خصوص اخذ ویزای همراهان متقاضی

 • تهیه بلیت سفر

 • تهیه بیمه نامه مسافرتی

 • رزرو خوابگاه یا اجاره خانه

 • ترانسفر فرودگاهی در کشور مقصد

 • مشاوره در خصوص چگونگی ثبت نام در دانشگاه

 • مشاوره برای افتتاح حساب بانکی در کشور مقصد

 • مشاوره در خصوص تبدیل ویزای سه ماهه به ویزای یک ساله در کشور مقصد

 • سایر موارد مرتبط

بیمه مسافرتی

Travel insurance

 

بیمه مسافرتی


یکی از موارد مورد نیاز در اخذ ویزای تحصیلی آلمان که در مراحل پایانی کار برای متقاضیان ضرورت تهیه دارد، بیمه نامه مسافرتی است که معمولا با مدت زمان ۳ ماهه برای مسافرین صادر میشود. موسسه با همکاری بیمه رازی ایران این امر را برای متقاضیان خود فراهم نموده است. در صورت نیاز می توانیم بیمه نامه های مسافرتی شما را از درون دفتر موسسه و در کمتر از ۵ دقیقه زمان صادر نمائیم.
افتخار ماست که همانند بیمه، تضمین کننده آینده شما باشیم.

بردن بیش از 10000یورو به آلمان

Winning money to Germany

 

هنگامی که قصد تحصیل در خارج از کشور دارید، سوالات بسیاری مطرح می شوند که پاسخ به این سوالات در برخی موارد نیازمند تخصص در حوزه مربوطه می باشد.
یکی از دغدغه ها این است که آیا ما می توانیم مبلغ بیشتر از ۸۰۰۰ یورو همراه خود به آلمان ببریم یا خیر؟

اگر بیشتر از ۸۰۰۰ یورو وارد کردیم چه اتفاقی می افتد، آیا مشمول مالیات می شود؟ آیا پوا ضبط می شود؟
اگر بیشتر از ۱۰٫۰۰۰ یورو بشود چه اتفاقی می افتد؟
پاسخ همه این سوالات را در مطلب زیر دنبال کنید:
دانشجویان به راحتی می توانند مبلغ بیشتر از ۱۰۰۰۰ یورو نیز همراه خود به آلمان ببرند، مثلا برای دوره تحصیلی خود مبلغی را محاسبه کرده اند و قصد دارند که این مبلغ را وارد آلمان کنند.
بر طبق قوانین کشور آلمان، محدودیت برای مبارزه با پول شویی هست. و کسی پول شما رو ضبط نخواهد کرد.
نکته مهم این است که بعد از اینکه وارد آلمان شدید باید به مامورین اطلاع دهید که این مبلغ پول را همراه خود دارید.
برای اینکه شما بتوانید مبلغ دلخواهتان را وارد آلمان کنید باید از سایت زیر استفاده کنید و فرم مربوطه رو پر کنید و یک یا دو نسخه پرینت نزد خودتتون نگه دارید تا مشکلی برای شما هنگام حمل پول پیش نیاید.
این فرم به فرم ۰۴۰۱ معروف است.

فرم ارتباط با ما

اطلاعات تماس با ما

موسسه سروش دانش پرشین

آدرس: تهران، میدان قدس، ابتدای خیابان باهنر، بعد از شهرداری منطقه 1 کوچه نوری، پلاک 9 واحد 2

تلفن: 02122754566 - 02122753181

ایمیل: sdp1390@gmail.com

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9.30 الی 18 پنجشنبه ها از ساعت 9.30 الی 14

ما اینجا هستیم