یکشنبه, ۰۲ آبان ۱۴۰۰

تحصیل در سوئد

Study in Sweden

 

تحصیل در سوئد

تحصیل در سوئد یکی از گزینه های مورد علاقه دوستداران تحصیل در اروپا می باشد. کشور سوئد دارای دانشگاههای خوب و معتبری همچون: استکهلم، چارلمز ، لوند، اوپسالا، مالمو و ... می باشد که دارای رنکینگ و اعتبار خوبی در سطح جهانی هستندد.

تحصیل در دانشگاههای سوئد از سال 2012 برای افراد غیر اروپائی مشمول پرداخت شهریه می باشد و شهریه هر دانشگاه، با توجه به اعتبار آن و رشته ای که می خواهید در آن تحصیل کنید، متفاوت است. معمولا میانگین شهریه هر ترم در دانشگاههای سوئد بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه ، بین 40000 تا 70000 کرون سوئد می باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی و همچنین در رشته های علوم پزشکی به زبان سوئدی است( به غیر از تعداد محدودی رشته های مدیریتی در مقطع کارشناسی). اما در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری ، تقریبا تمام دانشگاههای سوئد تحصیل به زبان انگلیسی نیز دارند. البته برخی از دانشگاهها پذیرش مشروط به دوره زبان نیز ارائه می دهند. یعنی متقاضی می تواند سطحی از زبان انگلیسی خود را در دانشگاه سوئد بگذراند و پس از اتمام دوره زابان، تحصیل دانشگاهی خود را شروع نماید.

معمولا دانشگاهها برای ارائه پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد و یا دکتیر ، نیاز به حد اقل نمره 6 ایلتس و یا تافل 80 دارند. اما به همه عزیزیان توصیه می شود که حد اقل نمره ایلتس 6.5 و یا تافل 90 را قبل از اقدام به پذیرش تحصیلی، در ایران کسب نمایند و سپس اقدام به اخذ پذیرش نمایند.

دانشگاههای سوئد مانند بسیاری از دانشگاههای دنیا، هر سال تحصیلی دارای دو ترم زمستان و بهار می باشند. اما برای پذیرش فقط سالی یک بار و برای ترم زمستان فقط دانشجو جذب می کنند.

دد لاین برای اخذ پذیرش ترم زمستان نیز از ژانویه هر سا ل تا پایان فوریه می باشد.

تحصیل در اتریش

Study in Austria

 

همه‌ دانشگاه‌های‌ اتریش‌ دولتی‌ هستند و بودجه‌ آنها را دولت‌ تأمین‌ می‌کند. اما در سالهای اخیر بر اساس مصوبات مجلس اتریش در برخی از ایالتهای این کشور دانشگاهها مبلغی بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ یورو در هر ترم از دانشجو دریافت می نمایند. در سیستم آموزشی اتریش یک سری مدارس‌ عالی‌ فنی (‌Fachhochschulen (FH (مشابه نظام‌ آموزشی‌ آلمان) و یک سری دانشگاه وجود دارد. مدارس‌ عالی‌ فنی، دوره‌ تحصیل‌ و راهیابی‌ سریع‌تر دانش‌آموختگان‌ به‌ بازار کار را کوتاه تر می نمایند.

تفاوت‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ با دانشگاه‌ها در کاربردی‌ و حرفه‌ای‌ بودن‌ تحصیلات‌ است. در پایان‌ دوره‌ها دانشجو باید یک‌ دوره‌ شش‌ ماه‌ تا یک‌ ساله‌ را در مراکز گوناگون، به‌ کارآموزی‌ بپردازد. شرط‌ ورود به‌ مدارس‌ عالی‌ فنی، همان‌ شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌هاست‌ و در مواردی‌ مدارک‌ حرفه‌ای‌ نیز مورد توجه‌ قرار می‌گیرند. زمانی‌ که‌ تعداد متقاضیان‌ بیشتر از گنجایش‌ دانشگاه‌ باشد، امتحان‌ ورودی‌ برگزار می‌شود.

در سیستم دانشگاه های اتریش، شروع ترم اول(زمستان) ابتدای ماه اکتبر و شروع ترم دوم (تابستان) ابتدای ماه مارچ و پایان آن اواخر ژوئن می باشد. مدارس عالی فنی همزمان با مدارس ابتدای سپتامبر برای ترم زمستان و ابتدای فوریه برای ترم تابستان آغاز میشود و آخر ژوئن به پایان می رسند.

باید توجه داشته باشید که مهلت تقاضانامه تحصیلی برای ترم زمستانی اول سپتامبر و برای ترم تابستانی اول فوریه است و تمامی مدارک مورد نیاز باید تا این تاریخ به دانشگاه رسیده باشد. این تاریخ ها غیرقابل تمدید هستند. با توجه به اینکه مراحل بررسی پرونده های داوطلبان به زمان زیادی احتیاج دارد، توصیه می شود که داوطلبان مدارک خود را هر چه زودتر به دانشگاه ارایه کنند.

رشته های تحصیلی ای که احتیاج به آزمون ورودی دارند (دانشگاه های پزشکی، دانشگاه و دانشکده های هنر): مهلت تقاضای شرکت در آزمون ورودی برخی رشته ها تا ۶ ماه پیش از آغاز ترم تحصیلی می باشد. پس بسیار مهم است که داوطلب در فرصت کافی به آماده کردن مدارک مورد نیاز اقدام کند.

مهمترین شرط در گرفتن پذیرش از دانشگاه های اتریش قبولی در همان رشته در یکی از دانشگاه های ایران و داشتن گواهی اشتغال به تحصیل است. این مسئله اصلی ترین شرط برای گرفتن پذیرش است. در واقع دانشگاه های اتریش قبولی در کنکور ایران را به منزله امتیاز اصلی دادن پذیرش تحصیلی می دانند و پس از آن معدل و نمرات شخص مورد بررسی قرار می گیرد. نداشتن گواهی اشتغال به تحصیل در ترم جاری در رشته مورد درخواست در ایران به منزله نگرفتن پذیرش می باشد.

در مورد رشته های هنر, قبولی در آزمون عملی ورودی نیاز است. و تا قبل از شرکت در آزمون هیچ پذیرشی ( اعم از رسمی و غیر رسمی) به دانشجو داده نمیشود. حضور فرد در آزمون الزامی است ( فرستادن نمونه کار کافی نمیباشد).تاریخ برگزاری آزمونهای عملی هر ترم در وب سایت دانشگاه اعلام میشود. برای ورود به اتریش جهت شرکت در آزمون ورودی نیاز به دعوتنامه نمی باشید. فقط کافی است برگ داوطلبان شرکت در آزمون ورودی را پر کرده برای دانشگاه ارسال نمایید. برگ تایید دانشگاه دال بر شرکت شما در آزمون ورودی که همراه با تاریخ برگذاری آزمون است برای شما حکم دعوتنامه را دارد و سفارت اتریش در ایران به انزمام این برگه به شما ویزای تحصیلی اتریش ورود جهت شرکت در آزمون ورودی را ابلاغ می نماید.

زبان تحصیل در دانشگاههای اتریش

زبان تحصیلی در اکثر دانشگاههای اتریش و در بسیاری از رشته های تحصیلی ، آلمانی می باشد و تنها معدود رشته های زبان انگلیسی تدریس می شوند. البته در مقطع دکتری الزامی به زبان آلمانی نیست و دانشجویان در صورت تسلط به زبان انگلیسی و داشتن مدرک زبان می توانند به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهند.

شما برای شروع تحصیل در اتریش و حاضر شدن در کلاس درس نیاز به مدرک زبان دارید. ولی برای اخذ پذیرش نیازی به زبان آلمانی ندارید و می توانید دوره های زبان را در اتریش و با هزینه بسیار پائین بگذرانید. لذا در صورتی که حتی مدرک زبان آلمانی هم ندارید می توانید در هر زمان برای اخذ پذیرش تحصیلی خود اقدام نمائید.

همچنین می توانید دوره های آموزش زبان آلمانی را قبل از عزیمت به اتریش در ایران بگذرانید. موسسه ما برای افرادی که اقدام به اخذ پذیرش می نمایند می تواند کمک شایانی در فراگیری زبان آلمانی نماید.

شرایط کار دانشجویی:

طبق قوانین اتریش، دانشجویان در زمان تحصیل اجازه کار پاره وقت را در هنگام تحصیل در این کشور دارند. و تنها می بایست پس از ورود به اتریش و ثبت نام قطعی در دانشگاه برای اخذ مجوز کار اقدام نمایند. درآمد کارهای پاره وقت متفاوت است ولی در صورتی که مشغول به کار شوید می توانید هزینه های زندگی خود را پوشش دهید. به خاطر داشته باشید که هرچه قدر هم شرایط کاری یک کشور برای شما مهیا باشد، تا زمانی که تسلط به زبان آن کشور پیدا نکنید و با فرهنگ کاری و اجتماعی آنان آشنا نشوید، پیدا کردن کار در آن کشور برای شما کمی مشکل خواهد بود. لذا ممکن است پیدا کردن کار در سه ماهه اول اقامت در اتریش برای شما کمی دشوار باشد.

دانشگاه Eber hard Karls Universitat Tübingen

دانشگاه Eber hard Karls Universitat Tübingen

دانشگاه Eber hard Karls Universitat Tübingen یک دانشگاه عمومی و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان است که در شهر Tübingen قرار دارد و در سال 1477 تاسیس شده است.
در زمینه های پزشکی، غلوم طبیعی و انسان شناسی و بسیاری از رشته های دیگر، بسیار فعال است. این دانشگاه سال های زیادی را به عنوان یکی از بهترین دانشگاه های آلمان را به خود اختصاص داده است.
دانشگاه Tübingen برنده چند جایزه نوبل به ویژه در زمینه های پزشکی و شیمی می باشد .
در حال حاضر بیش از 28000 دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند. بیمارستان های زیادی در شهر Tübingen به این دانشگاه وابسته هستند.
در سال 2016، در رده بندی QS world University Ranking ، دانشگاه Tübinge، رتبه 167 را در جهان بدست آورد و در آلمان رتبه 94 را در هنر و انسان شناسی، رتبه 16 را در باستان شناسی، را به خود اختصاص داده است.
موزه دانشگاه توبینگن
وقتی برلین در زیر بمباران هواپیمای متفقین می‌سوخت، اشیا پر ارزش موزه موقوفه اموال فرهنگی پروس در برلین را، به شهرهای کوچکتر آلمان منتقل کردند و از آن میان سهم عمده‌ای از کتاب‌های خطی به دانشگاه توبینگن رسید. با تمام شدن جنگ، بسیاری از اشیا موزه موقوفه اموال فرهنگی پروس به برلین باز گردانده شد، اما اهالی توبینگن، که به گنجی عظیم دست یافته بودند، سماجت کردند و حاضر نشدند کتاب‌های خطی را به موزه برلین پس بدهند و به این ترتیب توبینگن برای همیشه مالک تعداد زیادی کتب خطی شد. از چهارده هزار نسخه خطی موزه موقوفه اموال فرهنگی پروس که در توبینگن باقی‌ماند، تعداد قابل توجهی به کتب خطی اختصاص دارد. در سال ۱۹۵۶ نمایشگاهی از این کتب، در شهر توبینگن برگزار شد که در آن ۷۵ کتاب خطی فارسی به نمایش گذاشته شد.
از نقاط دیدنی شهر توبینگن، یکی کلیسای سن گئورگ است که در حدود پانصد سال پیش بنا شده‌است و دیگری قصر هومن توبینگن می‌باشد که تاریخ ایجاد ان به اواخر سده شانزدهم یا اوایل سده هفدهم می‌رسد.
ساختمان مرکزی دانشگاه

ساختمان مرکزی دانشگاه توبینگن
موسسه سروش دانش پرشین راهی قابل اعتماد برای ورود و تحصیل در دانشگاه های آلمان می باشد. جهت به دست آوردن اطلاعات تکمیلی با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.

تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در آلمان

تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در آلمان

بی شک آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای جهان هست و همین موضوع باعث کار آفرینی در کشور آلمان میباشد. دانشجویان بسیاری علاقه مندند که در رشته های فنی و مهندسی در آلمان تحصیل نمایند،
تا بعد از تحصیل بتوانند جذب بازار کار آلمان شوند. در این نوشتار قصد داریم که چگونگی تحصیل و شرایط تحصیل در رشته های فنی و مهندسی در آلمان را توضیح دهیم و همینطور در مورد دانشگاه های فنی و مهندسی آلمان نیز توضیحاتی مختصر ارائه نماییم.


از مهمترین دانشگاه های فنی و مهندسی کشور آلمان میتوان به دانشگاه های زیر اشاره کرد:
دانشگاه وورتسبورگ
دانشگاه اشتوتگارت
دانشگاه دورتموند
دانشگاه فنی آخن
دانشگاه فنی برلین
دانشگاه فنی دارمشتات
دانشگاه فنی درسدن
دانشگاه فنی مونیخ
در هر کدام از این دانشگاه ها اکثر رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم پایه ای مانند ریاضی و فیزیک و شیمی وجود دارد .


شرایط پذیرش کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه های فنی و مهندسی آلمان:
پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس در رشته های فنی و مهندسی در آلمان مستلزم قوی بودن زبان آلمانی شخص و دارا بودن مدرک زبان آلمانی میباشد و به علاوه شخص باید مدرک قبولی در آزمون سراسری داخل کشور را دارا باشد به عبارتی دیگر تنها با داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی نمیتوان در مقطع لیسانس در دانشگاه های آلمان تحصیل کرد. در صورتی که مدارک مورد نیاز به دانشگاه ارائه شود در بسیاری از رشته شخص باید به مدت یک سال در کالج دروس ویژه ای را بگذراند تا بتواند وارد دانشگاه شود.
برای پذیرش گرفتن در دوره های کارشناسی ارشد با توجه به این موضوع که زبان تدریس در رشته انتخابی و دانشگاه مورد نظر آلمانی و هزینه زندگی دانشجویی در المان یا انگلیسی میباشد، شخص باید مدرک آن زبان را ارائه نماید به عبارت دیگر در صورتی که تحصیل به زبان انگلیسی باشد باید مدرک آیلس حداقل با نمره 6.5 و اگر به زبان آلمانی باشد مدرک زبان B2 را ارائه نماید. داشتن مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر ایران و همچنین مدرک قبولی در آزمون نیز برای گرفتن پذیرش کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) از دانشگاه های آلمان الزامی میباشد.
البته برای گرفتن پذیرش علاوه بر مدارک فوق داشتن انگیزه نامه و CV و همچنین دارا بودن دو سال سابقه کاری لازم میباشد. لازم به ذکر است که مدارک تحصیلی شخص باید پس از ترجمه رسمی (ترجمه همراه با مهر وزارت خارجه و دادگستری) باید توسط سفارت و در سه نسخه تایید شود. و بعد از تایید به دانشگاه ارسال گردد.
طرز نوشتن انگیزه نامه و CV بسیار اهمیت دارد و توصیه میشود که هر دو بسیار با دقت نوشته شود، زیرا انگیزه نامه در دریافت یا عدم دریافت پذیرش بسیار اهمیت دارد.

درباره ما

متقاضیان محترم توجه داشته باشید
 
 
انعقاد هرگونه قرارداد فقط در دفتر موسسه واقع در تجریش و فقط با مهر موسسه و امضاء یکی از مسئولین موسسه: آقایان شادمانی و علوی معتبر می باشد.
 
 
 
معرفی موسسه سروش دانش پرشین
 
 
موسسه سروش دانش پرشین با مجوز رسمی از وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری ایران ،در زمینه اعزام دانشجو به خارج و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای معتبر و بین المللی اروپا و امریکا ، بیش از 8 سال است که فعالیت خود را شروع نموده و در طی این مدت، صدها پرونده موفق را در رزومه کاری درخشان خود جای داده است. ما با هدف کمک به علاقمندان و متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج، سعی میکنیم که با مشاوره و راهنمائی صحیح و واقعی، و انجام خدمات مورد نظر به بهترین نحو، شما را در رسیدن به هدف اصلیتان یاری نمائیم. انشالله >
 
 
 
چرا از خدمات موسسه سروش دانش پرشین استفاده کنیم؟
 
 
موسسه با در اختیار داشتن کارشناسان مجرب و خبره ای که برخی از آنان علاوه بر تحصیل در کشورهای اروپایی و آمریکائی، حتی در واحد بین الملل آن دانشگاه، دارای چندین سال سابقه کاری نیز میباشند، توانسته است پرونده های موفقی را در کوله بار تجربه خود بگنجاند. اخذ پذیرش برای افرادی با شرایطی همچون: معدل تحصیلی پائین، نداشتن مدرک زبان بین الملل معتبر(آلمانی، انگلیسی و ...)،گپ تحصیلی زیاد، و ... ، خود نشان از وقوف کامل موسسه بر بر شرایط وسیع و پیچیده دانشگاهها و کشورهای مختلف در پذیرش دانشجو وصدور پذیرش تحصیلی است. لازم به ذکر است که پذیرش های تحصیلی اخذ شده، در رشته و گرایشهای تحصیلی متفاوت پزشکی، فنی مهندسی، علوم انسانی، هنر و … و در کلیه مقاطع تحصیلی می باشند که نشان از توانایی موسسه در امر اخذ پذیرش تحصیلی است. موسسه سروش دانش پرشین علاوه بر خدمات اخذ پذیرش تحصیلی، سایر خدمات جانبی و مرتبط با پذیرش، اعم از ترجمه، ویزا، بیمه مسافرتی، رزرو خوابگاه، ترانسفر فرودگاهی، ثبت نام دانشگاه و رجیستر کردن و … را به عنوان یک پکیج کامل در اختیار متقاضیان قرار می دهد و همواره برای دستیابی به بالاترین استاندارد کیفیت در ارائه خدمات خود ، پیوسته در تلاش، کوشش و نوآوری در خدمات قابل ارائه به متقاضیان میباشد .
 
خدمات موسسه سروش دانش پرشین به متقاضیان تحصیل در خارج:
  • مشاوره و پذیرش تحصیلی
 
  • خدمات بعد از پذیرش، شامل: رزرو خوابگاه، ترانسفر فرودگاهی، بیمه، افتتاح حساب بانکی، ریجستر کردن و ....
 
  • خدمات ویزا، شامل: نوشتن انگیزه نامه، رزومه، تکمیل فرم های سفارت، تکمیل و منظم نمودن مدارک سفارت، مشاوره در زمینه سئوال های سفارت
 
  • بورس تحصیلی
 
  • ترجمه مدارک و بیمه مسافرتی

فرم ارتباط با ما

اطلاعات تماس با ما

موسسه سروش دانش پرشین

آدرس: تهران، میدان قدس، ابتدای خیابان باهنر، بعد از شهرداری منطقه 1 کوچه نوری، پلاک 9 واحد 2

تلفن: 02122754566 - 02122753181

ایمیل: sdp1390@gmail.com

ساعت کاری: شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9.30 الی 18 پنجشنبه ها از ساعت 9.30 الی 14

ما اینجا هستیم