هزینه زندگی در کانادا

Cost of living in Canada

 

بسیاری از افراد با فرهنگ دوستانه و مهاجر پذیر کانادا، و همچنین سطح رفاه اجتماعی و امکانات امنیتی و آسایشی این کشور آشنایی دارند، اما شاید این را ندانند که سازمان ملل متحد، به طور مستمر این کشور را به عنوان یکی از کشورهای برتر از لحاظ سطح رفاه اجتماعی، بهترین خدمات پزشکی و بیمارستانی , کمترین میزان جرم و جنایت و سرقت , رفاه و آسایش شهروندان , آزادی های اجتماعی و سیاسی مذهبی , و یا به عبارتی بهترین کشور دنیا برای زندگی بر می گزیند. شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا، از همان آزادی هایی بهره مند می شوید که شامل شهروندان کانادا نیز می شود.

در تورنتو که بزرگترین شهر کانادا است، مردم آن به بیش از ۱۵۰ زبان مختلف صحبت میکنند که این خود نشان از مهاجرپذیری این شهر و کشور دارد. دهها هزار ایرانی نیز در این شهر زندگی میکنند که اتفاقا از موفقترین و پولدارترین گروههای اجتماعی در کانادا هستند و اکثرا دارای ماشینهای گرانقیمت و خانه های بزرگ در بالای شهر هستند.
بر طبق آخرین برآورد اداره مهاجرت و اقامت کانادا، بسته به شهر مورد اقامت دانشجو، یک دانشجو در زمان درخواست برای تحصیل در کشور کانادا باید دارای ۱۰٫۰۰۰ دلار کانادا در یک حساب بانکی یا به صورت ساپورت برای مدت ۱۲ ماه داشته باشد که به مبلغ ذکر شده مقدار ۴۰۰۰ دلار کانادا برای همسر و ۳۰۰۰ دلار کانادا برای هر فرزند وابسته به خانواده اضافه می شود. این مبالغ شامل هزینه مواد غذایی، رفت و آمد، بیمه، کتب درسی و پوشاک در یک سال تحصیلی می باشد. به عبارتی هزینه های زندگی ماهیانه دانشجوئی در کشور کانادا بسته به شهر محل زندگی بین ۸۰۰ الی ۱۰۰۰ دلار می باشد که شامل اجاره خوابگاه – خوراک و پوشاک – خرید کتاب – حمل و نقل – تفریح و سرگرمی و … می باشد. البته لازم به تذکر است که این هزینه ها بصورت حداقل در نظر گرفته شده و برای یک زندگی دانشجوئی می باشد و وابسته به سبک زندگی افراد نیز می باشد.
فرم مشاوره


چاپ   ایمیل