دانشگاه های کانادا

map of universities

 

کانادا با سیستم آموزشی قوی و دارای استاندارد بالا در دنیا، یکی از مقاصد هیجان انگیز و امن برای دانشجویان بین المللی است. همچنین کانادا، بالاترین استانداردهای زندگی از لحاظ امنیت و رفاه اجتماعی در جهان را داراست و تنوع فرهنگی و جغرافیائی آن نیز سبب مهاجرت فراوان از سراسر دنیا به این کشور شده است. در دانشگاهها و کالج های کانادا طیف وسیعی از دوره های آموزشی ارائه می شوند که مطابق با نیاز های بازار جهانی هستند. مدارکی که دانشگاههای کانادا به فارغ التحصیلان اعطا می نمایند در تمام دنیا پذیرفته شده و معتبر هستند. لذا دانشجویان با تحصیل در کالج ها و دانشگاههای کانادا که سطح کیفی آموزش در آنها بسیار بالاست، دانش و مهارت های لازم برای موفقیت در بازار کسب و کار جهانی را بدست می آورند.

تقریبا بیش از ۲۵۰ دانشگاه و کالج در کانادا وجود دارد. دانشگاههایی مانند تورنتو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا از بهترین دانشگاههای این کشور محسوب می شوند. دانشگاه های کانادا بابت پیشرفت در آموزش و علم و دانش روز، هزینه های زیادی را در تحقیق و پژوهش در رشته های همچون : فناوری اطلاعات، مهندسی، کسب و کار، علوم بهداشت و درمان، حقوق، کشاورزی و … صرف می نمایند. اکثر دانشگاهها دارای هیات علمی با رتبه های علمی برتر و تجربه تحقیقات گسترده بوده، و به دانشجویان برای دسترسی بهتر به تحصیل در سطح جهانی کمک می کند.

شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها بر اساس‌ معدل‌ نمرات‌ سال‌ آخر دانش‌آموزان‌ در دبیرستان‌هاست. شرایط‌ پذیرش‌ در دانشگاه‌های‌ کانادا برای‌ دانشجویان‌ تمام‌ وقت‌ و نیمه‌ وقت‌ یکسان‌ است.در خصوص‌ پذیرش‌ دانشجو برای‌ تحصیلات‌ تکمیلی، دانشگاه‌ها بر اساس‌ ضوابط‌ خود اقدام‌ به‌ این‌ امر می‌کنند. مراکز آموزش‌ عالی‌ در کانادا مستقل‌ هستند و مدارک‌ دانشگاهی‌ را خود صادر می‌کنند. اکثر دانشگاه‌ها در کانادا انگلیسی‌ زبان‌ هستند، ولی‌ هفت دانشگاه‌ فرانسوی‌ زبان‌ و دو دانشگاه‌ دو زبانه‌ نیز وجود دارد.

دانشگاه های کانادا برای پذیرش در مقاطع متفاوت، مواردی همچون سابقه تحصیلی، نمرات آکادمیک و میزان آشنایی با زبان انگلیسی را مدنظر قرار می دهند. لذا لازم است قبل از اقدام برای پذیرش، در این زمینه مطالعه کافی نموده و مشاوره افراد و کارشناسنان خبره استفاده کافی را ببرید نا از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایید.

اما در میان همه دانشگاه های خوب و ممتاز کانادا ۱۳ دانشگاه به عنوان بهترین ها شناخته می شوند. این ۱۳ دانشگاه در اصطلاح گروه ۱۳ یا G-13 خوانده می شوند که از سال ۱۹۹۱ گرد هم آمده اند تا انرژی خود را بیش از پیش معطوف فعالیت های تحقیقی کنند. حدود ۶۶ درصد کرسی های تحقیقاتی کانادا به این گروه تعلق دارد. این ۱۳ دانشگاه عبارتند از:

University of Alberta

University of British Columbia

University of Calgary

Dalhousie University

Université Laval

McGill University

McMaster University

Université de Montréal

University of Ottawa

Queen’s University

University of Toronto

University of Waterloo

University of Western Ontario

با توجه به معروفیت و کیفیت این دانشگاه ها اگر قصد ادامه تحصیل در کانادا دارید چنانچه موفق به دریافت پذیرش از هر یک از این دانشگاه ها بشوید شانس گرفتن ویزای خود را افزایش داده اید.

 

 


چاپ   ایمیل