تحصیل در دانشگاه ملی و بین المللی قبرس شمالی همراه با بورس تحصیلی

دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU) در قبرس شمالی واقع بوده و از دانشگاههای معتبر دنیا است که دانشکده توریسم آن جزء ۱۲ دانشکده برتر دنیا و دانشکده معماری آن نیز جزو ۸۰دانشکده برتر دنیا در رده بندی جهانی می باشد. از نظر وزارت علوم ایران نیز تمامی رشته های این دانشگاه در مقاطع لیسانس، فوق  لیسانس و دکتری مورد تایید ایران است.موسسه سروش دانش نماینده رسمی دانشگاه EMU در ایران است و تواند در کمترین زمان ممکن و حتی با امکان اخذ بورسیه ۵۰% تا ۱۰۰% برای شما اقدام نماید.

برای ادامه تحصیل در این دانشگاه نیاز به مدرک زبان خارجی نبوده و متقاضیان می توانند دوره های زبان را قبل از شروع تحصیل در کالج این دانشگاه بگذرانند.

همچنین با گذرانده یک مقطع تحصیلی به زبان انگلیسی در این دانشگاه، برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و در دانشگاهها اروپائی و یا امریکایی که برای اخذپذیرش نیاز به مدارک زبان از قبیل IELTS  و ی TOEFL دارند، دیگر نیازی به ارائه مدرک زبان برای پذریش نیست و می توان به راحتی در مقاطع بالاتر و به زبان انگلیسی در دانشگاهها اروپائی و امریکایی تحصیل نمود.

افرادی که دارای معدل بالای ۱۵ در مقاطع مختلف نیز باشند ، می توانند از شرایط بورسیه ۵۰% الی ۱۰۰% این دانشگاه استفاده نمایند .

هزینه های این دانشگاه نسبت به  دانشگاههای دیگر بسیار پایین است، به طوری که شهریه هر سال تحصیل در مقطع لیسانس برابر ۴۰۰۰ دلار،  کل شهریه مقطع فوق لیسانس در دو سال برابر ۴۷۰۰ دلار و  کل شهریه دوره دکتری در این دانشگاه در سه سال فقط ۱۰۰۰۰ دلار می باشد.(سالی ۳۳۳۰ دلار)

اکثر اساتید این دانشگاه از اساتید برتر دانشگاههای امریکا می باشند که بصورت تمام وقت و یا پاره وقت در این دانشگاه تدریس می نمایند. همچنین علاقمندان به تحصیل در دانشگاههای امریکا و اروپا می توانند یک الی دوسال از تحصیل خود را با همان شهریه دانشگاه EMU در دانشگاههای امریکایی و اروپایی که با این دانشگاه تفاهم نامه همکاری دارند، بگذرانند. در واقع این فرصت بسیار مناسبی را برای افرادی که تمایل به ادامه تحصیل در اروپا و یا امریکا داشته و بدنبال اخذ اقامت کاری و یا تحصیل از این کشورها می باشند، فراهم نموده است

به هر حال این دانشگاه پل ارتباطی بسیار خوبی برای رفتن به دانشگاههای اروپا و مخصوصا” امریکا می باشد. زیرا شما می توانید با گذراندن نصف دوره تحصیل خود، به مدت یک یا دو سال در دانشگاههای امریکایی و اروپایی طرف قراداد با EMU بصورت مهمان ادامه تحصیل دهید. البته با همان شهریه ایی که در دانشگاه EMU پرداخت کرده اید. و این فرصت بسیار خوبی است تا بتوانید برای ادامه تحصیل یا پیدا کردن کار در کشورهای دیگر اقدام نمائید.

دانشگاه دارای خوابگاه در دو گروه میباشد:

الف . خوابگاه دولتی

ب. خوابگاه خصوصی

خوابگاههای دولتی با هزینه سالانه ۲۰۰۰ دلار در اختیار دانشجو ها میباشد

خوابگاههای خصوصی از ترمی ۲۰۰۰ دلار  به بالا در اختیار دانشجو ها میباشد

اجاره بهای یک واحد آپارتمان یک خوابه از ماهی ۳۰۰ دلار برای دانشجو ها میباشد

هزینه زندگی  بطور متوسط ۲۰۰ تا ۳۰۰ ذلار تخمین زده میشود

شرایط اقامت و ویزا

جهت ورود به قبرس شمالی نیاز به ویزا نمیباشد و دانشجوها  پس از ورود و ثبت نام و انجام آزمایشات و محل اسکان اقامت خود را جهت طول دوره تحصیل دریافت میکنند

برای افرادی که متاهل هستند همزمان اقامت به همسر و فرزند داده میشود

به یک نفر از افراد درجه یک دانشجو مادر یا پدر اقامت داده میشود

شرایط کار

دانشجو ها در صورت پیدا کردن کار میتوانند به کار دانشجویی بپردازند در این خصوص مجوزی داده نشده اما منعی هم نیست و خقوق ماهانه از ۴۰۰ دلار میباشد

برای دانشجوهای ممتاز امکان assistant  شدن  در دانشگاه و کار در دانشگاه فراهم میباشد

مدارک لازم

لیسانس : ترجمه دیپلم و ریز نمرات و در صورت وجود پیش دانشگاهی و ریز نمرات

فوق لیسانس : ترجمه دیپلم و ریز نمرات و ترجمه لیسانس

دکتری : ترجمه فوق لیسانس و ارائه پروپوزال در یک یا دو صفحه

شرایط پذیرش دانشجو:

دانشگاه هیچ محدودیتی در خصوص جذب دانشجو در رشته های دانشگاهی خود ندارد. اما برای متقاضیانی که تمایل به برگشت به ایران دارند و تایید مدارک آنها توسط وزارت علوم و یا وزارت بهداشت مه می باشد یادآوری می شود  که :

  1. در رشته های پزشکی، فقط داروسازی مورد تائید وزارت بهداشت ایران است،
  2. پزشکی عمومی به صورت مشترک با دانشگاه مرمره ترکیه برگزاری می شود که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.
  3. در سایر رشته ها هیچ محدودیتی در خصوص تایید وزارت علوم ایران وجود ندارد و تمامی رشته ها در ایران تایید می شوند.
  4. جهت پذیرش نیاز به ارائه مدرک زبان نمی باشد و دانشگاه امتحان تعیین سطح میگیرد که در صورت عدم  اخذ نمره مورد نیاز دانشجو دوره زبان را در دانشگاه میگذراند

از آنجائیکه موسسه نمایندگی رسمی دانشگاه EMU در ایران را دارد، پذیرش در مقاطع مختلف در کمترین زمان ممکن و با اخذ بورسیه حتی ۱۰۰% برای متقاضیان دریافت می گردد.