قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس

به سایت موسسه سروش دانش پرشین خوش آمدید

مشاوره و
پذیرش تحصیلی


از آنجائی که انتخاب کشور مقصد برای ادامه تحصیل و همچنین انتخاب رشته تحصیلی، یکی از مهمترین موارد قبل از اقدام به اخذ پذیرش تحصیلی می باشد، لذا به همه علاقمندانی که به دنبال ادامه تحصیل در خارج از کشور می باشند توصیه می گردد که زمان کافی را به این امر اختصاص داده و جوانب مختلف و مرتبط با کشورهای مد نظر خود را از همه نظر و زوایا مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. مواردی همچون: رتبه دانشگاه، زبان تحصیل، آینده کاری آن رشته تحصیلی، امکان صدور ویزای تحصیلی آن کشور برای متقاضیان، وضعیت اقتصادی و وضعیت کار افراد تحصیل کرده در آن کشور، امکان اخذ اقامت بعد از تحصیل، مدت زمانی که بعد از تحصیل به شما فرصت داده میشود که کار پیدا کنید و یا آن کشور را ترک نمائید، و موارد مختلف دیگر می تواند در انتخاب کشور هدف شما بسیار مفید و تاثیر گذار باشد.
اما سئوال اینجاست که، چگونه میتوان منبع موثقی برای بدست آوردن این گونه اطلاعات در ایران بدست آورد؟ آیا اطلاعات و نوشته های رایج در سایتهای اینترتی و یا اطلاعاتی که دوستان و آشنایان ما (و یا حتی برخی از کارشناسانی که در این زمینه ادعای فعالیت و آگاهی دارند) در خصوص این موارد به ما می دهند قابل اعتماد و اتکا می باشد؟
از لحاظ علمی برای اخذ هر گونه تصمیم منطقی و درست باید مراحل زیر را انجام داد: ۱- جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف ۲- تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده ۳- انتخاب بهترین تصمیم و گزینه. جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف یکی از اصول لازم و اولیه در تکمیل اطلاعات به منظور اخذ بهترین تصمیم در هر زمینه ای می باشد. فلذا این حق هر فرد و متقاضی تحصیل در خارج از کشور است که برای جمع آوری و تکمیل اطلاعات خود، از منابع موثق و غیر موثق اینترنتی، دوستان و آشنایان، موسسات اعزام دانشجو و … استفاده نماید. اما آنچه که در این خصوص مهم و ضروری است، مرحله تجزیه و تحلیل اطلاعات جمع آوری شده انتخاب بهترین تصمیم است. به طوری که فرد قدرت تشخیص درست یا نادرست اطلاعات منابع مختلف را داشته باشد و بتواند از بین راه ها و مسیرهای پیشنهاد شده ، بهترین مسیر و بهترین گزینه از بین چند گزینه پیش رو است.
موسسه سروش دانش پرشین در امر مشاوره و کسب اطلاعات لازم برای تصمیم گیری، شما را تنها نخواهد گذاشت. کارشناسان ما با سالها تجربه زندگی در خارج و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاههای مختلف، نهایت سعی و تلاش خود را در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی از کشور مد نظر شما انجام خواهد داد.
با ما همراه باشید. همراه و مشاور خوبی در مسیر زندگی شما خواهیم بود.


شاید تنها تجربه کاری بالا بتواند به عنوان یک ابزار قوی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی به کمک یک متقاضی بیاید. زیرا قوانین مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی از یک کشور اروپائی و یا امریکائی تقریبا مشابه و یکسان می باشد

ویزای تحصیلی
مشاوره تخصصی


تنها گرفتن پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه حتی درجه اول دنیا، شاید نتواند تمام خواسته ها و انتظارات یک فرد برای رسیدن به هدف نهایی او را بر آورده نماید. زیرا اخذ پذیرش تحصیلی تنها بخشی از یک پروسه ای است که هر فرد برای ادامه تحصیل در یک کشور خارجی برای خود تنظیم می نماید. البته زمانی که شما کشورهای اروپایی و یا امریکایی را برای ادامه تحصیل انتخاب می نمایید، این مسئله واضح تر و پررنگ تر جلوه می نماید. زیرا همواره مشکلات اخذ ویزا از این کشور ها، یکی از دغدغه های ذهنی افراد برای ادامه تحصیل می باشد.


شاید تنها تجربه کاری بالا بتواند به عنوان یک ابزار قوی در زمینه اخذ ویزای تحصیلی به کمک یک متقاضی بیاید. زیرا قوانین مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی از یک کشور اروپائی و یا امریکائی تقریبا مشابه و یکسان می باشد و در نظر اول یک متقاضی ویزای تحصیلی با یک لیستی از مدارکی که باید به سفارت یک کشور ارائه دهد مواجه می شود که تهیه آن شاید کار بسیار سخت و دشواری نباشد.


اما زمانی که دلایل متفاوت ردی(Reject) ویزا توسط یک سفارت مورد توجه قرار میگیرد، آن وقت مشخص می شود که چه نکات ریزی می تواند در صدور و یا رد ویزای یک نفر تاثیر به سزایی بگذارد.


برخی از دلایل ردی ویزای توسط بعضی از سفارت خانه ها عبارتند از:


 • علیه شما ممنوعیت قانونی اقامت موجود می‌باشد(ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۱ قانون اتباع بیگانه)


 • بنا به دلایلی احتمال می‌رود که از لحاظ مالی جهت اقامت و یا سفر بازگشت، به اندازه‌ی کافی تأمین مالی نباشید. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۲ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

 • چون مدارک مالی ارائه شده کفایت مخارج را نمی‌کند.

 • بنا به دلایلی احتمال می‌رود که اقامت شما باعث تضرر مالی افراد حقوقی گردد. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

 • بنا به دلایلی احتمال می‌رود که اقامت شما ممکن است باعث بر هم زدن نظم عمومی و امنیت ملی کشور گردد. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۴ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

 • چون به نظر می‌رسد ازدواج مصلحتی بوده است.

 • چون در گذشته اقامت‌های غیر مجاز در محدوده شنگن داشته‌اید.

 • یکی از کشورهای طرف قرارداد شنگن دلیلی مبنی بر رد تقاضای روادید اعلام نموده است. (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۲ قانون اتباع بیگانه)

 • دارای بیمه حوادث و بیماری خارج از کشور نمی‌باشید. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۱ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

 • درروند صدور روادید اطلاعات غلط داده‌اید (ماده ۲۱ بند ۷ تبصره ۵ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

 • به نظر می آید که شما قصد کار کردن و کسب درآمد را داشته باشید. (ماده ۲۱ بند ۵ تبصره ۶ قانون ۲۰۰۵ اتباع بیگانه)

 • بنابر ماده ۲۱ بند ۲ تفاهم‌نامه اجرایی شنگن، نمایندگی دیگری از کشورهای شنگن مسئول درخواست شما می‌باشد.

موارد فوق تنها بخشی از دلایل متفاوتی است که می تواند منجر به عدم صدور ویزا برای شما شود. بنابراین منطقی و معقول به نظر می رسد که قبل از مراجعه به سفارت برای مصاحبه و اخذ ویزا ، مدارک خود را کامل کرده و مشاوره های لازم در این زمینه را دریافت نمایید.


موسسه سروش دانش پرشین ، با استفاده از تجربه چندین ساله خود در زمینه تکمیل مداک ویا و مشاوره تخصصی ویزا، می تواند زمینه صدور ویزای شما را فراهم نموده و امکان صدور ویزا برای شما را تا حد ممکن بالا ببرد.


با کارشناسان موسسه ما در تماس باشید.


ترجمه و
تایید مدارک


ترجمه مدارک:
یکی از الزامات و شاید مهمترین موارد برای اخذ پذیرش تحصیلی و همچنین اقدام برای ویزا، تهیه مدارک و ترجمه رسمی آنها است. به طوری که مورد تایید دانشگاهها و سفارتخانه های مد نظر باشد. در ترجمه مدارک گاها” نواقص و اشتباهاتی دیده می شود که منجر به تعویق افتادن روند پذیرش و یا ویزا می شود. این اشتباهات توسط مترجمین پیش می آید و سفارتخانه هایی مثل آلمان با اسکن توسط دستگاههای فوق پیشرفته خود به آسانی این اشتباهات و نواقص را تشخصی داده و مدارک شما را بدون هر گونه تاییدی متاسفانه بر می گردانند. و این خود سبب تاخیر در روند پذیرش تحصیلی شما و از دادن زمان می شود.
به غیر از آن، نوع زبان ترجمه نیز برای مدارکی که به منظور پذیرش تهیه می شوند و یا به منظور ارائه به سفارت نیز متفاوت می باشند. به عنوان مثال برای پذیرش تحصیلی اسپانیا، ترجمه مدارک تحصیلی به زبان انگلیسی نیز کافی است. اما برای ویزا حتما باید کلیه مدارک به اسپانیایی ترجمه و تایید شوند. با توجه به هزینه بالا ترجمه اسپانیایی و طولانی بودن زمان ترجمه، اگر فردی به اشتباه مدارک خود را برای پذیرش تحصیلی به زبان اسپانیایی ترجمه نمایید به غیر از ضرر مادی، زمان را نیز از دست می دهد.
لذا توصیه اکید ما به تمام متقاضیان این است که اولا” قبل از ترجمه مدارک حتما از نظر نوع مدارک مورد نیاز و تعداد نسخ ترجمه، با کارشناسان موسسه هماهنگی و مشاوره نمایند و ثانیا” در صورت امکان امر ترجمه مدارک را نیز به موسسه بسپارند تا مشکلات احتمالی پیش نیاید. از آنجائیکه ترجمه مدارک بخشی از پروسه کاری پذیرش نیز محسوب میشود، موسسه کار ترجمه مدارک را نیز برای متقاضیان انجام خواهد داد. همکاری چندین ساله ما با دارالترجمه ها، علاوه بر کاهش هزینه شما در ترجمه، نگرانی های شما را مورد اشتباهات احتمالی از بین خواهد برد.
.


اجاره خانه یا
رزرو خوابگاه دانشجویییکی از مواردی که همیشه دغدغه فکری دانشجویان بعد از اخذ پذیرش و ویزا بوده است، تهیه خوابگاه و یا محل اقامت می باشد که به محض ورود به آن کشور دچار سردرگمی سرگردانی نشوند. لذا توصیه می گردد قبل از رفتن به کشور مقصد خود، بهتر است که از ایران برای یافتن مسکن یا خوابگاه دانشجویی اقدام نمود. در برخی از کشورها مانند اتریش، شما ملزم به رزرواسیون خوابگاه و یا اجاره خانه قبل از مراجعه به سفارت می باشید. برای یافتن خوابگاه دانشجویی بایستی با کسب اطلاعات کافی در مورد دانشگاه و به ویژه وب سایت دانشگاه و وب سایت سازمان های دانشجویی شهر محل اقامت، جستجو آغاز گردد. این کار می تواند با همکاری و کمک یکی از دوستان ساکن در آن کشور و شهر مقصد و یا از طریق موسسه ما نیز انجام گردد.
همچنین از ایران می توان غالب امور اداری برای یافتن خوابگاه دانشجویی را پیگیری کرده تا بتوان به هنگام ورود به کشور مقصد با صرف وقت کم و سریعتر قراردادی برای اجاره خانه منعقد نمود.
هرچند عقد قرار داد برای خانه استیجاری (به جز خوابگاه دانشجویی) از ایران تقریبا غیر ممکن بوده و توصیه نیز نمی گردد ولی تلاش برای یافتن چند خانه با شرایط متفاوت، توصیه می گردد. زیرا در این صورت می توانید پس از ورود به آن کشور و دیدن خانه های مذکور، یکی از آن ها را اجاره نمود و یا با شیوه یافتن منزل در آن کشور، این کار را پس از ورود به آن کشور راحت تر و سریع تر انجام داد.
از آنجائی که قراردادهای اجاره توسط مالکین در کشورها بسیار قانونی نوشته شده و مالکین معمولا” همه موارد و جوانب را برای خود در نظر می گیرند، برای عقد قرارداد اجاره خانه، بایستی کلیه موارد ذکر شده در قرار داد رامطالعه نمود و سپس اقدام به امضای آن نمود این امر به ویژه برای قرارداد خانه که موارد متعددی در رابطه با هزینه های جاری خانه که به کرایه سرد اضافه می شود شرایط تخلیه تعمیرات خانه و…. در آن ذکر شده، بسیار مهم است. لذا توصیه می گردد که برای انعقاد هر گونه قرارداد از مشاوره کارشناسان موسسه ما در این زمینه استفاده نمایید و یا قبل از امضا آن را بدقت مطالعه نمایید.
خوابگاه های دانشجویی
در برخی از کشورها مانند آلمان و اتریش، سازمان دانشجویی خوابگاه های دانشجویی را اداره می کند و در اکثر شهر ها دارای اینگونه خانه ها می باشد. خوابگاه های دانشجویی نسبت به خانه های که خصوصی اگر دانشجو بتواند قبل از ورود به کشور مقصد اقدام به اجاره یک خوابگاه دانشجویی نموده یا حداقل در لیست انتظار ثبت نام نماید و سپس به آن کشور مهاجرت کند مشکلات بسیار کمتری خواهد داشت و نیز هنگام ورود و یا اندکی پس از آن دارای خانه خواهد بود.
خانه های خصوصی
بسیاری از خانه های استیجاری مبله نیستند و پیدا کردن یک خانه مبله زمان بیشتری نیاز دارد. هرچند پیدا کردن یک خانه مبله در ابتدای کار، از برخی مسائل و مشکلات از قبیل خرید مبلمان در ابتدای ورود که وقت و زحمت زیادی می طلبد،برای اجاره خانه راه های کاملا متفاوتی وجود دارد. یکی از راه ها، استفاده از بنگاه های تهیه مسکن و یا بنگاه های معاملات ملکی هستند.
راه دیگر پیدا کردن مسکن استفاده از آگهی های روزنامه ها و مجلات است. برخی از این روزنامه ها و مجلات به صورت اختصاصی مربوط به خرید و فروش و اجاره مسکن میباشند. بسیاری از روزنامه ها و مجلات عمومی نیز صفحه ای برای آگهی های مربوط به اجاره مسکن دارند و یا در روزهای خاصی از هفته این گونه آگهی ها در آنها درج میگردد. این روزنامه ها و مجلات در شهرهای مختلف متفاوتند ولی آنها را میتوان از روی نامشان شناخت و یا با پرسش از دکه های روزنامه فروشی از نام و خصوصیات آنها و نیز روزهایی که درج آگهی مربوط به اجاره مسکن دارند،مطلع شد.
یکی دیگر از راه های مناسب یافتن خانه استیجاری، بویژه برای زمانی کوتاه جستجو در آگهی های کوچکی است که دانشجویان در تابلوهای اعلانات دانشگاه ها،خوابگاه های دانشجویی و …نصب مینمایند. معمولا دانشجویانی که میخواهند خانه تحت اجاره خود را برای چند ماه و یا از طرف صاحب خانه برای مدت طولانی اجاره دهند،از این گونه آگهی ها استفاده مینمایند.این روش،برای یافتن خانه دلخواه بسیار مناسب میباشد،چرا که تعداد این گونه آگهی ها زیاد بوده و از آنجا که مستاجر قبلی چنین ساختمانی دانشجو بوده، مشخصات آن با نیاز دانشجوی جویای خانه همخوانی دارد.

رزور خوابگاه یا محل اقامت خود را با اطمینان خاطر به ما بسپارید


افتخار ماست که همانند بیمه، تضمین کننده آینده شما باشیم.


مسافرتی
بیمه


یکی از موارد مورد نیاز در اخذ ویزای تحصیلی که در مراحل پایانی کار برای متقاضیان ضرورت تهیه دارد، بیمه نامه مسافرتی است که معمولا با مدت زمان ۳ ماهه برای مسافرین صادر میشود. موسسه با همکاری بیمه رازی ایران این امر را برای متقاضیان خود فراهم نموده است. در صورت نیاز می توانیم بیمه نامه های مسافرتی شما را از درون دفتر موسسه و در کمتر از ۵ دقیقه زمان صادر نمائیم.
افتخار ماست که همانند بیمه، تضمین کننده آینده شما باشیم.


ترنسفر فرودگاهی
خدمات بعد از پذیرش


دغدغه فکری بسیاری از افرادی که پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه خارجی دریافت نموده و آماده سفر به آن کشور می باشند، عدم آشنایی با محیط جدید و انجام امور مرتبط با ثبت نام دانشگاهی و سایر امور مرتبط می باشد. این امر زمانی بیشتر مشهود و تاثیر گذار می شود که فرد قبلا هیچ گونه مسافرت خارجی نداشته و یا دارای سن و سال کمی بوده و تجربه کافی مسافرت به تنهایی را ندارد. اگر چه مسئولیت و وظیفه اصلی موسسه سروش دانش پرشین دریافت پذیرش تحصیلی برای متقاضی و کمک و مشاوره کامل برای اخذ ویزای تحصیلی می باشد، اما از آنجائی که با اخذ پذیرش تحصیلی بسیاری از مسائل و مشکلات مختلف برای رسیدن به هدف نهایی برای متقاضی پیش می آید، موسسه ما با تکمیل خدمات خود بعد از پذیرش تحصیلی، دغدغه های فکری شما را کاهش داده و همواره همراه و مشاور شما خواهد بود.
خدماتی که بعد از اخذ پذیرش تحصیلی، موسسه به شما ارائه میدهد عبارتند از:

 • مشاوره کامل در خصوص چگونگی اخذ ویزای تحصیلی
 • کامل کردن پکیج مدارک مورد نیاز جهت ارائه به سفارت برای مصاحبه و اخذ ویزا
 • مشاوره در خصوص اخذ ویزای همراهان متقاضی
 • تهیه بلیت سفر
 • تهیه بیمه نامه مسافرتی
 • رزرو خوابگاه یا اجاره خانه
 • ترانسفر فرودگاهی در کشور مقصد
 • مشاوره در خصوص چگونگی ثبت نام در دانشگاه
 • مشاوره برای افتتاح حساب بانکی در کشور مقصد
 • مشاوره در خصوص تبدیل ویزای سه ماهه به ویزای یک ساله در کشور مقصد
 • سایر موارد مرتبط